Hana to hebi: Zero

Japonsko, 2014, 113 min

Předloha:

Oniroku Dan (kniha)

Takehiko Minato

Zvláštny film, s predchádzajúcimi dielmi nemám žiadne skúsenosti a tak neviem, v akom duchu sa má niesť táto séria, ale tu sa mi po celý čas nepodarilo zistiť, o čo vlastne tvorcom šlo, keďže to prevedenie je až príliš rozporuplné. Na jednu stranu sa to tvári, ako drsný thriller, navyše z takéhoto erotického prostredia, kde sa nájde plno scén, ktoré aspoň obsahovo pôsobia aj celkom nechutne, pričom dokonca nechýba ani šokujúca pointa, ktorá minimále v prvom filme, kde som sa s ňou stretol pôsobila aj dosť nepríjemne, ale tu je to celé podané tak zvláštne odľahčene, čo úplne ruší všetko, čo thriller potrebuje. A tak to nakoniec nielen ani nepôsobí až tak moc nechutne, ale hlavne som sa vôbec nevedel obávať o žiadnu z postáv, aj keď sa pritom často dostávali aj do nepríjemných situácií. A môže za to aj samotné hlavné trio žien, frustrovaná exhibicionistka je na typ filmu až moc vtipná, samotná uväznená zase kvôli svojej nútenej pasivite ani nemá čím zaujať a policajtka, ktorá má s prehľadom najviac priestoru sa to zase snaží hrať až príliš vážne, pričom jej to ale moc nejde a pri tom odľahčenejšom prístupe mi práve jej vážny prejav prišiel najzábavnejší. Ale hlavné je, že celkovo sa na to vôbec nepozerá zle, ak si odmyslím efekty v akčnejších scénach, tak to má celkom peknú vizuálnu stránku, dejovo to tiež nie je najhoršie a pritom táto tématika ma prakticky vôbec nezaujíma a nájde sa tu viacero scén, ktoré mi prišli zaujímavé, hlavne to absurdné finále, kedy to má celé vyvrcholiť po erotickej a aj akčnej stránke. Takže celkovo to nebolo ani zďaleka tak zaujímavé, aby som cítil potrebu lepšie spoznať túto sériu, ale na ten priemer mi to bez problémov stačí, celkom som sa pri tom bavil. 55%(19.8.2015)

Neznám tuhle sérii, ale když se ke mě nejnovější film dostal, musel jsem to zkusit. No, co si budeme povídat, spojení "erotický thriller" zní v japonském provedení zajímavé. A je to BDSM thriller, kde jsou scény, které si budete pamatovat. Japonci jsou prostě králové prasáren a já jsem pokaždé rád, když předvedou něco, co má nejen erotiku, ale i smysl. A tady je příběh, což je dobře.(17.7.2015)