poster

Ostrov na severu

Dokumentární

Česko, 2013, 50 min

Hrají:

Pavel Soukup
 • ajfelka
  *****

  Na Island se chci podívat už alespoň deset let, ale zatím nebyla příležitost. Tudíž nepohrdnu žádnou příležitostí, abych se aspoň podívala na dokument o této zemi. A tento dokument mi zpříjemnil sobotní večer, když bylo venku hnusně. Krásné záběry, nádherná příroda, na obrázcích z Islandu se snad nedá nic zkazit.(4.5.2014)

 • Nonna
  *****

  Nádherný dokument o nádherné zemi. Přímo z něho čiší nadšení autora z té poměrně malé severní země. Znovu jsem si, tentokrát pouze z gauče, prošla všechny kouzelné kouty a nezemská místa a utvrdilo mě to v přesvědčení, že se tam musím vrátit. Malinko mě rušila zbytečná "hra" s kamerou (zpomalené a zrychlené záběry), hudba by se hodila tradičnější, klidně místní - ladící báječně s tamní krajinou, ale celkový dojem je ucelený a obzvláště záběry a hry barev se kameramanovi a všehotvůrci celého dokumentu podařily.(3.5.2014)

 • Oskeruše
  ****

  Dokument o druhém největším evropském ostrově nabízí dech beroucí záběry nedotčené přírody. Nemyslím si však, že by zběsile plující oblaka byla úchvatnější než pohled na docela obyčejné nebe, že by nepřirozeně pádící voda hypnotizovala více než řeka přirozeně dravá. Občas jsem nevěděla, zda si tvůrci hráli s možnostmi filmu nebo zda jen hodně foukal vítr. Méně může být někdy více, praví známé (české, nikoliv islandské) úsloví.(19.8.2014)

 • dopitak
  ****

  Viděl jsem už hodně dokumentů o Islandu. Tohle je sice trochu glamourovka, ale záběry jsou skvělé a postprodukce si docela vyhrála s efekty. Komentář Pavla Soukupa je stejně podmanivý jako hudba a především krajina, o které to celé je. Doporučuji.(16.6.2014)

 • FFilipCZ
  *****

  Toto je Island. Místo, kde se nachází vše, co jste kdy chtěli v přírodě vidět. Překrásné záběry, které akorát na můj vkus místy až zbytečně ruší komentář Pavla Soukupa. Jinak je Island právem na přední příčce v imaginárním žebříčku zemí, které bych rád navštívil. Snad se mi tento sen jednou splní, prozatím mi budou muset stačit takovéto dokumenty.(3.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace