Série(12) / Epizody(96)

Když nějaké místo není vhodné pro mistra kuchaře, co tam ten kuchař dělá, proč se točí kolem prostřených stolů (nebo jindy kolem koberců rozvinutých ve stanech)? Anthony Bourdain jezdí po velice zajímavých - a navzájem diametrálně odlišných - krajích a cestou jí. Co myslíte, bude i vařit? V Kolumbii, v Maroku, v Kanadě nebo v Peru, případně v Kongu, se na něho jen hrnou exotické zážitky a mnoho toho vyzkouší. A myslíte si, že tyto kouty světa pro něho opravdu nejsou? Uvidíte sami, budete-li sledovat náš seriál. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (21)

Anthony Bourdain: Neznámé končiny (2013)

Pár zaujímavých informácií, o kultúre, o nejakom národe či krajine a potom sa varí. Niečo voňavejšie, niečo na prvý pohľad hovnovejšie, nie je to vôbec zlé, ale Bourdain vo mne vzbudzuje nesympatie, taký nadutý mi prišiel a to aj bez toho, že by zjedol misku fazule. ()

Myanmar (2013) (S01E01)

Z toho jedla by som sa akurát tak zosral. Rovno tam na stoličke. Zaujímavosťou však bolo, že keď chcete zavolať čašníka, tak v Myanmare sú príliš leniví na to, aby zdvihli ruku, alebo normálne zavolali. Tam radšej nahlas cmurkajú ako buzeranti. ()

Los Angeles (2013) (S01E02)

Varíme v Los Angeles, ale 2Pac by sa nenajedol. Lebo varia Kórejci. ()

Colombia (2013) (S01E03)

Takže okrem Shakiry a kokaínu majú v Kolumbii aj fantastický vyprošťovák, a to: hovädzí vývar. Tak na to až do Kolumbie teda nemusím. Inak ale veľmi zaujímavá časť o živote tam ďaleko. Ako niekto lakonicky povie, kedysi to bolo zlé, v Medellíne zavraždili za rok aj 7000 ľudí. Teraz už len 700 👀 ()

Canada (2013) (S01E04)

Samý hokej a niekedy naozaj trápny Bourdain. Mäsité jedlá fajn, ryby radšej nech nechajú v mori. ()

Morocco (Tangier) (2013) (S01E05)

Mohammed Guláš. Fantastické meno pre šéfkuchára 🤣 ()

Libya (2013) (S01E06) odpad!

Celá časť len o Kaddáfím, aký to bol netvor, aká tam bola nesloboda a podobne. Ale čo americké tomahawky zabezpečili súčasnej Líbyi? V roku 2013 asi ešte nikto netušil, že pád Kaddáfiho bude znamenať aj obrovskú migračnú krízu a hlavne tam síce majú akože slobodu, ale je to sloboda byť chudák a prívesok iného režimu, ktorý doteraz v roku 2023 nevypísal riadne voľby. Demokracia len na papieri. ()

Peru (2013) (S01E07)

Jedlami a zaujímavosťou kuchyne určite zatiaľ najlepšia časť. Hoci je to ťažko rozlíšiť, pretože tomu Bourdainovi chutí úplne všetko, všetko je fantastické, aj keby to bol pečený myšačinec. ()

Congo (2013) (S01E08)

Sledujúc život v Kongu niekde na dedine ma hneď napadlo, že také slovenské Kongo máme i my tu doma. Dosť sa to podobá, bordel taký istý. Zbrane majú možno vyvinutejšie, veď naši majú väčšinou palice do smetiaka a nožíky. A v Afrike majú aj akože reštaurácie a nejaké tie podivné jedlá, to zas u nás v takých Letanovciach sme skôr naklonení Aziatom a za pokrm si robíme najlepšieho priateľa človeka. ()

Jerusalem (2013) (S02E01)

Vyzerajú rovnako, v podstate jedia rovnako, lebo halal či košér čert to ber, majú radi rovnakú krajinu a niektorí o sebe tvrdia, že dokážu aj spolu žiť. Tak ale za všetko zlé môže politika, tvrdia. No tak potom prečo ich stále volíte? Viď Hamas - víťaz volieb. ()

Spain (2013) (S02E02)

Mám rád Španielsko, ale býčie zápasy sa mi vskutku bridia, no po tej nechuti, keď som videl tie dobroty z býčka. No aj tak ho tak hnusne vraždiť nemusia. Rovnako tak divné tradície s oslavou(?) inkvizície? Chorizo a španielska šunka jamón, to je ale fakt to pravé neorechové. ()

New Mexico (2013) (S02E03)

Zbrane ako bežná hračka a španielčina ešte spred 500 rokov, takže súčasní Španieli si po príchode do Nového Mexika myslia, že si z nich miestni robia srandu. No a potom vlastné chilli papričky, z ktorých len málokto nepobudol štyri dni na latríne. ()

Copenhagen (2013) (S02E04)

Óda na Dánsko ako najlepšiu krajinu na svete, pričom Bourdainovi zase všetko chutí. Hlavne hmyz, veď to je progres! ()

Sicily (2013) (S02E05)

Krásne scenérie, super olivový olej, ale len tak z fľaše veľmi neosvieži, trocha mafie, ale o tej sa už ani nezmienili a potom únavný rybolov. Sicília je krásna. Ale len na pozeranie takto spoza bedne. ()

South Africa (2013) (S02E06)

Dúhový národ, ktorý to ale myslí rasovo a nie deviantne. Jeden lynč skončil, ale ani po 2 desaťročiach sa nič nezlepšuje a na belocha kukajú jak na zjav apokalypsy. Zároveň miesto s najväčšou kriminalitou na svete, to spomenuté nebolo. Radšej len s prstom na mape. ()

Tokyo (2013) (S02E07)

Japonská kultúra je skvelá, ale tu Bourdain zbytočne veľkú časť dielu zahltil sexuálnymi službami. No ale aspoň som sa dozvedel, že na sushi nie je dôležitá ryba a hlavne tá nemá byť čerstvá - pri takých slovách by Gordon Ramsay kredenc vyvrátil. Najdôležitejšia je totiž - ryža. ()

Detroit (2013) (S02E08)

Úpadkové mesto, ani to jedlo nestojí za veľa, hokej šiel tiež do kytek a niektoré časti mesta vyzerajú ako po bombardovaní Belehradu. Časť, ktorá nedáva veľa pozitivity. ()