Anthony Bourdain: Neznámé končiny (TV seriál)

Anthony Bourdain: Parts Unknown

Dokumentární / Dobrodružný

USA, 2013–2018, 69 h 14 min (Minutáž: 41–58 min)

Shlédl jsem na vynikající televizi dokumentárních filmů Prima Zoom. Kuchař na mě působí chladným odtažitým introvertním dojmem, ale lokality a rozhovory či jídla jsou exotické.(15.10.2020)

Kliďas, s nímž bych třeba jako na Okinawě(série 6,část 2) měnil u pochutin hnedka!(16.4.2020)

Musím říct, že se na to dá v pohodě koukat, plus schopný kameraman. Proč ne... Že by to byla nějaká informační bomba to zase ne, spíš takový žrací trip.(16.9.2018)

Jídlo, cestování, vaření, kuchaři, cestopis... starej dobrej Anthony tu nevaří, max. se dívá a hlavně se krmí a k tomu se ptá, jak se žije těm či oněm tak i tamhle. No a vidiš to, já do nedávna ani nevěděl, že už si to údajně hodil, což je velká škoda. V podstatě jsou jen 2 další podobné pořady, které sleduju, od francouzkého Canalplus Le Global Cooker s Frédéric Chesneau a potom britský Tisíc chutí ulice s bubákem Ainsley Harriott, ale tihle 2 se pokouší tam či onde něco vařit.(25.8.2020)

Nečekal jsem od podobných názvů na Prima Zoom nic mimořádného, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Zhlédl jsem díl o Rusku a z hlediska dokumentárního to bylo odvážné a ostré, žádné decentní náznaky či věci, o kterých se nemluví. Pěkně na rovinu a postavit se tématu čelem, tak se mi to líbí.(29.1.2018)