Partia mladých ľudí prichádza do starej opustenej školy, kde pred pätnástimi rokmi trojica študentov krutým prvoaprílovým žartom pripravila o život jedného zo spolužiakov. Opätovný návrat na miesto tragédie spúšťa sled udalostí, ktoré pripomenú dávnu minulosť. (*CARNIFEX*)

Dellamorte

Podpriemerná E-selanka ambicióznych reggia di slasher fandov, ktorí prahnú po " directi generale" poste, lebo si to akurátne napozerali. Bohu Nedík to NEfunguje , ale ako pioniersky slash někomu snáď držku narazí. Beru to prozatím jako kondolenciu subžánru. ()

ricci.s

Na tomto horore ma vlastne zaujalo takmer všetko okrem scenára. Totálne banálny dej: Prvoaprílový žartík stál šikanovaného študenta život. O 15 rokov neskôr sa tam vyberie skupinka teenagerov oslavovať párty, no neznámy zabijak má pre nich pripravených niekoľko žartíkov, ktoré nie je také jednoduché prežiť. Chvíľami brutálne (holčina s rozbitou hlavou sa začala hrať so svojim mozgom, toto nenávidím), chvíľami vtipné (scéna s rajským plynom rozosmiala), odľahčený štýl tomu sedel (atmosféra nie, humor áno), stopáž akurátna, postavy sympatické a pastičky / vraždičky dostatočne rozmanité. Slashery nemusím, ale tento ma bavil, aj keď chybám sa samozrejme nevyhol. Akonáhle sa totiž ten tajomný zabijak objavil, tak už bolo jasné, že je to on. Akonáhle sa objavil policajt, tak bolo jasné, ako sa to celé skončí. Ale zase na druhej strane to beriem ako príjemnú poctu slasherom z 80. a 90. rokov - a na tento sa mi pozeralo naozaj príjemne, takže urobím výnimku - za 4. ()

*CARNIFEX*

Partia mladých ľudí prichádza do starej opustenej školy, kde pred 15 rokmi trojica študentov, krutým prvo aprílovým žartom, pripravila o život jedného zo spolužiakov. Opätovný návrat na miesto tragédie spúšťa sled udalostí, ktoré pripomenú dávnu minulosť. Trilión krát obohraný príbeh bez mimoriadnej snahy zaujať. Napriek tomu, že obsahuje pár zaujímavých a nápaditých gore scén, o hororový skvost pri ktorom by divák odvracal zrak, sa určite nejedná. Vďaka kratšej stopáži, všetko zbehne ako rýchla voda, takže včasný rozbeh na seba nenechá dlho čakať. Záverečné rozuzlenie potešilo, tak to má byť - 55%. ()