Cher Lloyd - Sirens

Hudba:

Cher Lloyd

Cher Lloyd

kingik

V houkajících sirénách možná nedostatky zaniknou, ale bohužel jsou stále přítomny. Dlouho očekávaný singl Britky Cher Lloyd, která kdysi pobláznila svým x-factorem ostrovní národ, je na světě. Mladá zpěvačka zvážněla, no aby taky ne, když jí do domu vtrhlo protidrogové komando DEA (naštěstí jen v klipu), humorné pózy z nového klipu odfiltrovala neznámo kam a nenadálou změnou svojí image spočívající v zesvětlení vlasů, mně moc velkou radost neudělala. V klipu jí to moc nesluší a blond odstín jí zrovna dvakrát nesedl. Zaměřím se na kvality písničky. Písnička je to couravá s přemýšlivým textem, ale na jedno puštění. Klip je příliš tmavý, nedobře osvětlený a natočený snad na první dobrou, a nějakým způsobem se u něj nedosáhlo působivosti, ačkoliv ten záměr emočně zapůsobit je nepopiratelný. Zpěvačka, která umí ze sebe dělat poťouchlou blbku, je najednou seriozní se slzami na krajíčku, když jí její filmový manžel končí v policejních poutech za drogové dealerství. Tahle přemýšlivá a seriozní poloha mně k treperendě Cher Lloyd příliš nesedne. Samozřejmě, dalo se očekávat, že si se songy pro děti a mládež nevystačí po celou svoji hudební kariéru, ale teď přišla se songem pro odrostlejší omladinu, která podle ohlasů také není nijak nadšena. Hlasový fond zpěvačky zůstal na vysoké kvalitativní úrovni. Posun, či lépe řečeno hudební skok je to výrazný, když uvážím, že prakticky doposud zpěvačka svoji tvorbu cílila ve formě pozitivní nálady až rozjuchanosti, a najednou tady od ní máme seriozní depku. Mohla své posluchače na to lépe připravit. Znamená to možná pro ni více umělecky pojaté, a pokud jde o tvorbu, až ne jednoznačné hudební období s cílem získat si značné plusové body u hudební kritiky, která proti talentované zpěvačce tolik nebrojí. Jsem zvědavý, co ze svého hudebního ranku nabídne příště. Chtělo by to zase nějakou pořádnou a údernou hitovku. Tohle možná časem (hudebně) nazraje, anebo taky ne. 60% ()