poster

Holčičí parta (festivalový název)

 • Francie

  Bande de filles

 • slovenský

  Dievčenská banda

  (festivalový název)
 • anglický

  Girlhood

Drama

Francie, 2014, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Madsbender
  **

  [IFF 2014] Stokrát videné v bledomodrom. Viac viz. festivalový denník.(9.11.2014)

 • juluch
  ***

  (MFF Cinematik 2015) nevydrzala som do konca, lebo ma to osobne nudilo, navyse to islo o 23.00 v noci. pomerne predvidatelny dej,ktory je sice zaujimavou sondou do zivota na banlieu parisien, ale nic moc viac. urcite dobre remeselne zvladnute, ale za mna pribeh nula bodov.(14.9.2015)

 • Pevek2
  *****

  Takhle nejak mohla vypadat Cesta ven, kdyby Petr Vaclav striktne udrzel styl a herce. Sciamma vzdycky byla perfektni ve vyberu hercu a s Karidjou Touré ji vyslo, co predtim s Annais Demoustier nebo Adele Haenel. Touré je skvela, prirozena a energie tech holek utahne pribeh levou zadni. Za me jednoznacne zazitek.(16.4.2015)

 • hygienik
  ****

  Moje hodnotenie dvíha výborná kamera, dokonale časovaný strih, a listener friendly popíkový soundtrack, vďaka ktorému boli niektoré pasáže natočené ako milé hudobné klipy. Ale dej bol na pomery pani režisérky povrchný, predvídateľný a v porovnaní s podobnými filmami o mládeži na šikmej ploche, sotva priemerný. IFF BA 2014(8.11.2014)

 • m4xp4yn3
  ****

  Girlhood jakoby nevěděl kde je jeho tematické těžiště. Je o ambicích, o rodině, o prostředí? Chce hovořit za celou generaci, nebo jen za její užší, etnicky a lokálně definovanou množinu? Nevadí, on se ten dojem nějak usadí, ale v průběhu sledování film klame tělem. Dovedl bych si představit syrovější tón, klíčové emotivní a vyhrocené momenty působí dost bezpečně, měkce. Pocity ale převládají kladné, je to natočené upřímně, je tam srdce a několik opravdu silných scén (za mě vítězí karaoke v hotelovém pokoji - jednoduchý a přitom geniální nápad jak do několika minut narvat ducha celého filmu). K pěti hvězdičkám chybí preciznost a režijní virtuozita obdobně laděného Blue is the Warmest Color.(3.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace