Reklama

Reklama

Holčičí parta

(festivalový název)
  • Francie Bande de filles (více)
Trailer

Obsahy(1)

Dospívající Marieme žije se svojí matkou, sestrami a starším bratrem na francouzském předměstí. Vše kolem, betonovým ghettem ovládaným gangy a dealery drog počínaje a barvou její kůže konče, ji nedává moc vyhlídek do budoucna. Poté, co musí ve škole opakovat ročník, potkává trojici dívek, které ji okamžitě zaujmou svou živelností, energií a obrovskou chutí se bavit. Lady, Adiatou a Fily ukáží Marieme, že není nejmenší důvod podřizovat se svému okolí a muži ovládanému světu jejich předměstského ghetta. Film o dospívání na pařížském předměstí a touze žít důstojně svůj život. (Dny evropského filmu)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

Pevek2 

všechny recenze uživatele

Takhle nejak mohla vypadat Cesta ven, kdyby Petr Vaclav striktne udrzel styl a herce. Sciamma vzdycky byla perfektni ve vyberu hercu a s Karidjou Touré ji vyslo, co predtim s Annais Demoustier nebo Adele Haenel. Touré je skvela, prirozena a energie tech holek utahne pribeh levou zadni. Za me jednoznacne zazitek. ()

Sharleen 

všechny recenze uživatele

Toto je už roky realita francúzskych miest a hlavne predmestí, samé ghetto s vlastnými pravidlami. Neviem, ako to tá Celine Sciamma robí, ale čoho sa chytí, či už režijne alebo scénáristicky, väčšinou oboje, to stojí za videnie. Do istej miery s tým bude mať asi čo dočinenia aj dlhoročná spolupráca s rovnakým, osvedčeným tímom (produkcia a kásting). Aj keď námet to nie je nejako extra originálny, to ako je film zrežírovaný a zahraný čisto amatérskymi hercami, ho posúva na inú úroveň. Za super zahranú hlavnú postavu a skvelú hudbu pridávam aj piatu hviezdičku. ()

Reklama

hygienik 

všechny recenze uživatele

Moje hodnotenie dvíha výborná kamera, dokonale časovaný strih, a listener friendly popíkový soundtrack, vďaka ktorému boli niektoré pasáže natočené ako milé hudobné klipy. Ale dej bol na pomery pani režisérky povrchný, predvídateľný a v porovnaní s podobnými filmami o mládeži na šikmej ploche, sotva priemerný. IFF BA 2014 ()

m4xp4yn3 

všechny recenze uživatele

Girlhood jakoby nevěděl kde je jeho tematické těžiště. Je o ambicích, o rodině, o prostředí? Chce hovořit za celou generaci, nebo jen za její užší, etnicky a lokálně definovanou množinu? Nevadí, on se ten dojem nějak usadí, ale v průběhu sledování film klame tělem. Dovedl bych si představit syrovější tón, klíčové emotivní a vyhrocené momenty působí dost bezpečně, měkce. Pocity ale převládají kladné, je to natočené upřímně, je tam srdce a několik opravdu silných scén (za mě vítězí karaoke v hotelovém pokoji - jednoduchý a přitom geniální nápad jak do několika minut narvat ducha celého filmu). K pěti hvězdičkám chybí preciznost a režijní virtuozita obdobně laděného Blue is the Warmest Color. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama