Jersey Shore Massacre

Komedie / Horor

USA, 2014, 88 min

Vstup pouze na vlastní riziko! Tohle je totiž tak (záměrně?) debilní "guilty pleasure", až je to místy docela prdel. JSM (ale houby JASM) totiž zjevně paroduje onu stupidní reality show z produkce MTV, jinak si nelze vysvětlit to sextero extrémně vymaštěných buchtiček v upnutých minišatičkách, co sbalí grupu snad ještě vymaštěnějších playboyů. Společně si zajdou zapařit do klubu, v odlehlém luxusním sídle pak povinně zkouknou horor ("Fat Camp Massacre"), a samozřejmě si spolu zašukaj. Jenže to už se naštěstí nacházíme v druhé půlce filmu, kde konečně přijde na onen slibovaný masakr. A že to nebude nic pro desetiletý smrady, vás přesvědčí třeba koupelová scéna ala upgradované Psycho. Ta ve stodole je však taky výborná. Je toho ale rozhodně víc, bodycount je totiž neobvykle bohatej (14 nebo 15 nebo tak něco). Pokud jste se bavili třeba u podobně laděného slasheru The Hatchet, JSM rozhodně zkuste. K páteční domácí pařbě možná ještě lepší.(27.8.2014)

Další slasher, který si dělá srandu sám ze sebe a ani se nesnaží být brán vážně a možná je to i dobře. Skupina holek, kde polovina z nich má umělé kozy a polovina zas držku si vyrazí užít víkend někde na samotu. Po nějaké době potkají ještě bandu nabušených týpků, kteří mají místo mozku gainer a vezmou je hezky k sobě. To je cca 50 minut filmu. Ano, film se rozjíždí docela dlouho, ale pak je to opravdu masakr. Bodycount je vysoký a ikdyž jsou mordy většinou cenzurované, pár z nich měli opravdu šťávu. Gore na takový film bylo velice podařené. Takže klasický slasher, kde jsou pěkné holky, pro některé i pěkní kluci a je to docela zábava. Taková jednohubka, která sice nijak neoslní, ale v rámci možností jde o dostačující snímek.(27.8.2014)

• Aljak

Raz za čas (tak raz za mesiac) si jednoducho musím pripomenúť aký jej horor stupidný filmový žáner. Akurát mi prišlo do rany toto nenáročné divadielko s absolútne chabým scenárom. Nikdy neviem či sa mám skôr smiať alebo plakať, no to je vlastne jedno. Nikdy nepochopím ako sa niekto v hororoch môže vyžívať, lebo podľa mňa je to najplytkejší zo všetkých žánrov. Čo bolo opäť krásne vidieť aj v tomto "veľdiele" o parte tupých dievčat, ktoré v klube stretnú partu ešte tupejších chalanov, a následne sa ocitnú priamo v revíre šialeného vraha. Horory sú super, vďaka ním mi westerny neprídu až tak hrozné...(8.10.2014)

Jako by si moderátor Big Brothera Leoš Mareš obrátil kožich, nasadil Gandalfovu paruku a pomocí chladných zbraní vyvraždil osazenstvo studiové vily. Osazenstvo, jehož mužská část utrpěla opakované úrazy hlavy pádem činky při bench-pressu a ta ženská má mozek lehčí, než je hmotnost naneseného make-upu.. Debutant Tarnopol asi dobře věděl, že vzhledem ke svému talentu a finančním možnostem by klasickým slasherem díru do světa neudělal, tak to celé postavil na nadhledu a soláriové demenci. Suma sumárum krávy a volové jsou odvedeni na zasloužená jatka, přežije jen ten/ta nejchytřejší (a že je to těžký výběr!). Je bez diskuze, že hodně modelů reality show si o podobná zpracování hlasitě žadoní..(20.10.2014)

Teenagerská MTV reality show "Jersey Shore" má v zahraničí zrejme tak silnú fanúšikovskú základňu, že už (okrem iného) vyprdla aj 2 spin-off horory – žraločí "Jersey Shore Shark Attack" a aktuálny párty slasher "Jersey Shore Massacre". Ten sleduje omladinu počas bežnej, letnej, víkendovej zábavy, kde sa však dostanú do hľadáčika neznámeho vraha. Aj keď ide iba o nenáročný a odľahčený teenagerský slasher, zdal sa mi blbý až príliš a bohužiaľ nie práve zámerne či uvedomelo. Jednoducho taká umelá, prvoplánová spatlanina, spoliehajúca sa na svoju reklamu a mladé osadenstvo. Nezvyknem bývať ku slasherom nejaký kritický, ale v tomto prípade nemám ďaleko k nižšiemu hodnoteniu, pretože je to vo viacerých úsekoch až otrava pozerať a v rámci úbohých možností to zachraňujú len prsnaté baby a niektoré vydarené on-screen vraždy.(27.8.2014)