Suvereno - Osprostená mládež

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Slovensko, 2014, 4 min

Marek1991

Toto je jedna z jeho najúspešnejších piesní a videoklipov a pritom paradoxne ja ako jeho fanúšik by som si vedel predstaviť pestrejší klip, lebo sa tam mnohé postavy viackrát opakovali. Videoklip bol evidentne aktuálny a nebol len na nejakých starších nahrávkach a tiež tam bol aj určitý konkrétny príbeh popri nich. Text je skvelý, aj keď aj tu by som si vedel predstaviť viac a pritom nádherne spomína aj svoj príbeh, či zdôrazňuje výnimky. Zaujímavé je, že som vídal, ako toto zdôrazňovali najmä takí, čo si ho brali do úst v minulosti v zlom, či ktorých sa týka to, o čom tam spieval a u mnohých ten pokrok asi nebude vidno ani po tomto, ale to už tak býva. Stádovitý efekt býva aj pri takýchto dielach, ale aspoň prinútia ľudí zamyslieť sa a to sa mi páči. ()

kaposlav

V podstate súhlasím s tým čo v tej piesni odznelo a klip je obstojný a pasuje k tomu, čo tam melie. Myslím si ale, že značná časť osprostenej mládeže práve vyznáva Suverena a jemu podobných. Uvedomuje si to, alebo schválne na to poukazuje? ()

PATWIST

Konečne kvalitný song o upozornení na ostatných, ktorý majú vplyv na ľudí. Celé to vyznieva perfektne v spojení so zobrazením klipov takýchto ľudí vo videoklipe."Sociálne siete ich izolovali od reálneho sveta sú jak asociáli." ()