poster

Chléb a tulipány

 • Itálie

  Pane e tulipani

 • Slovensko

  Chlieb a tulipány

Komedie / Romantický / Drama

Itálie / Švýcarsko, 2000, 114 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,318,679Tržby Celosvetovo $16,000,000(4.6.2010)

 • Parisienne09
  *****

  Film získal titul Italská komedie roku a podle mě právem. Je to samozřejmě komedie, ale zároveň v sobě nese prvky lidských dramat nejen v podání hlavní postavy asi padesátileté Rosalby, kterou její rodina zapomene cestou na dovolenou na benzínce. Rosalba si tedy udělá svou vlastní "dovolenou" ze svého celoživotního zaměstnání ženy v domácnosti a během ní potkává zajímavé postavy s větší či menší životní tragikomičností, jejichž osudy se zajímavě prolnou na zajímavém místě se zajímavou poezií v podání melancholického Bruna Ganze. Poznáme všední život Benátek očima Benátčanů v jejich malebnosti i zločinu. Výborný výkon Licie Maglietty v hlavní roli.(14.2.2016)

 • neoBlast
  ***

  Spíše než film jsem si při projekci uvědomoval, že jsem asi už starý. Měl bych za to film nenávidět? Všechny kostýmy, autobusový výlet a kazetové walkmany působí tolik retro a zpátečnicky. Hrozně zajímavá kombinace 80s-90s estetiky držela mé oči na stopkách. Děj jsem skoro ani nevnímal ačkoliv se jednalo o podivnou kombinaci hořkosladké komedia a dramatu o krizi středního věku (znáte to, Hřebejk na volnoběh). Ale stejně mě více poutaly ty pramobily a tichý retroživot v Benátkách. Jsem tak starý, nebo si moje paměť idealizuje rok 2000? 55 %(18.6.2013)

 • Hal_Moore
  ***

  Italská komedie roku. Pro mě titul trochu překvapivý, neboť vtipné to moc nebylo. Chytré, to ano, ale komedie roku? Příběh Rosalby je s přimhouřením obou očí uvěřitelný a dokonce jsem jí na konci ten návrat mezi nově objevené přátele přál. Bruno Ganz hraje svůj standard a kdo mě překvapil byla představitelka hlavní role Licia Maglietta. Působí po celou dobu příjemně a na svůj věk vypadá k světu. Dokonce více než všechny ostatní herečky, které se na filmu podílely. Na návštěvu Benátek mě film nenavnadil, avšak nemůžu říct, že jsem si dvouhodinovou stopáž neužil.(9.5.2008)

 • gouryella
  ***

  Trosku zklamani. Film se velice pomalu rozjizdi a do konce se toho bohuzel moc nestihne odehrat.(27.7.2002)

 • - Lucia Maglietta skutečně hraje na akordeon. (Hal_Moore)