Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (1 283)

Val (2021)

Nezáleží jak moc máte rádi Kimera, tohle je fascinující sonda pro všechny filmové fanoušky, protože takhle detailně se pod kůži dostaneme hercům jen málokdy.  Val Kilmer, herec velkých, ale hlavně velkých malých rolí, vás provede v tomto home-made videu celou svou profesionální kariérou i osobním životem. Je fantastické sledovat "život", a nejenom herce-jméno na nějž své oblíbené herce bohužel často redukujeme. Schválně, kariéru jakého jiného herce byste chtěli mít takto zdokumentovanou? 80 %

plakát

Bílý lotos (2021) (TV seriál)

Pohodový výlet do exotického prostředí Havajských ostrovů, kde sledujeme několik hotelových hostů a jejich vzájemné interakce mezi sebou a personálem. Ty gradují a napětí postupně stoupá, abychom v závěru došli k nějaké té katarzi, ponaučení či resetu do normálu. The White Lotus se spoléhá nejenom na atraktivní ansámbl (a že je se na co dívat), ale hned několik herců hraje své role výborně (Murray Bartlett či Jake Lacy). Asi nepřekvapí, že ne všechny ty postavičky dostaly divácky vděčnou úlohu, je to taková nemarvelovská týmovka, kde součet je více než jednotlivé prvky. 75 %

plakát

Útok vražedných sršňů (2021)

Vizuálně velmi zajímavý dokument, který bohužel zakysne na povrchu a jeho skromná struktura dle mého nestačí na celovečerní film. Kraťas či středometrážní film by slušely více, protože nejlepší dnešní dokumentaristika je trochu jinde. Kdyby se jenom tvůrci zaměřili více na charaktery, či uchopili je do zajímavého rámce... Takhle je výsledek jenom trochu prodloužená reportáž z Televizních novin s trochu více over-the-top hudbou.   50 %

Velký bazar (1973)

Zrovna nedávno jsem znovu zkoukl úvodní trilogii s "Bažanty" a i přes mé nostalgické city k prvnímu filmu je Velký bazar rozhodně tím nejvtipnějšším a pravděpodobně nejlepším filmem co Charlots se Zidimm či bez něj stvořili. Pokud Bazar neznáte dejte mu šanci. Je rozhodně krásnou vzpomínkou na dobu kde se všichni chtěli hlavně pobavit, vtipy mohly být velmi dada a v tomhle snímku, 50 let starém, dokonce narazíte i na trochu té kritiky kapitalismu. 85 %

Expedice: Džungle (2021)

Celkem v pohodě bomba-velko-film který jede na vlně mega-popkornovek od Disneyho, ale klasikám žánru se rozhodně nevyrovná. Ale co, fond je prostě natřískán zlatými hity jako je Honba za diamantem, Indy či hlavně ta Mumie prostě musí být zmíněna. Emily Blunt se konečně dočkala velkorole, ale obsazení Rocka byla dle mého chyba, protože i přes svůj obrovský komediální talent nemůže obstát jako uvěřitelný Casanova (a já prostě nevěřím ni přítelkyni, která mi tvrdí pravý opak). Pokračování beze mě. 50 %

Sebevražedný oddíl (2021)

Ale jo, v pohodě. Předešlý film jsem neviděl a z filmu zmíněných hrdinů znám jenom Supermana, ale od Gunna jsem viděl i jeho před Disney tvorbu a toto přesně k němu ladí. Mainstream gore a překvapivost, neotřelost. Zajímalo by mě co si studio hlavnouni mysleli, když jim to odevzdal, už nebylo cesty zpět a pozabíjel polovinu postav. Možná mohl být film trochu kratší, ale líbí se mi představa, že případné pokračování může jít prakticky jakýmkoliv směrem... Teda pokud tržby zachrání VOD, protože kinootvírák rozhodně Warnery nepotěšil. 75 %

Tohle je ráj (2012)

Takovej ten hroznej hollywoodskej průměr co zaplatí složenky a všichni se asi hrozně bavili na natáčení, ale výsledný produkt je zaměnitelný až hanba. Pár vtipných postaviček, několik frků, a hlavně unudění herci v hlavních rolích na nejvyšší ligu nestačí. 45%

Láska na kari (2014)

Pokud jste někdy předtím viděli film od Lasse Hallströma, tak víte do čeho jdete. Film je další jeho přeslazenou sodovkou při které se cítíte celkem dobře, ale moc vás nenasytí, páč vlastně moc potřebných živin nemá. Za pozitivní zmíňku stojí herci v hlavních rolích a překrásná Charlotte Le Bon, ale i přes zkratky v poslední třetině je 117 minut opravdu příliš. 50 %

Šťastná (2014) odpad!

Eva Toulová to dokázala - má pekelný hatrick. Nemyslím si, že žádný jiný režisér by zde dostal celou filmografii do odpadu. Nevěřil jsem, ale musím uznat, že se vypracovala a její třetí film nebyl tak hrozný jako tenhle první. 5%

Daria (2020)

Tak tohle je jeden velký prsatý bizár.