Dokumentární cyklus Kmeny, který mapuje současné městské subkultury, představuje šestý odvysílaný díl Rainbow. Stejně tak jako kmenoví předchůdci z 60. let a dřívější utopisté přijímají moderní hippies vizi funkčního modelu lepší a spravedlivější společnosti, založené na duchovní obnově, spolupráci a sdílení. Uchovávají své vlastní hodnoty, kdy na prvním místě dominuje především vztah k přírodě. Projekt Kmeny vznikl v koprodukci studia Yinachi a České televize, partnery projektu jsou městské projekty BU2R a Jägermeister. Díl Rainbow odvysílá Česká televize, ke zhlédnutí bude také na kmeny.tv. (Česká televize)

StrikE94

Jediný díl série Kmeny, ze kterého jsem si něco odnesl. O existenci něčeho jako je Rainbow jsem nevěděl. Naštěstí (narozdíl od drtivé většiny ostatních dílů) režisér věděl, jak vypadá dokument a jak předat informace. Žádné z ukazovaných praktik sám neprovozuji, ale životní styl těchto lidí je mi velmi sympatický. Kéž by takto byly natočeny všechny díly, pak by se blížily knižní předloze. ()