Kontrafakt: JBMNT

všechny plakáty
Hudební / Krátkometrážní
Slovensko, 2014, 4 min

Marek1991 odpad!

Trocha s úvodom a nie hneď k veci. Dnešná doba s dnešnými ľuďmi je chorá. Hráme sa na najvyšší stupeň ľudského vývoja a pritom na rôzne technológie spoločnosti neváhajú v chudobných krajinách s početnou populáciou namiesto naprávania situácie vykorisťovať tamojších ľudí, vlády tzv. zapádnych štátov trápia diktátori, ktorí sú možno len o niečo prísnejší než systém, ktorý funguje u akože rozhorčených plus majú aj odlišnosti napríklad kultúrne alebo sa správajú iným systémom, no to, že niekde v Bangladéši milióny detí musí pracovať na k nim dovezené lacné veci alebo niekde v Mauretánii odsúdia na trest smrti človeka za kritiku možno nejakých náboženských bájok, ktoré sú však tam považované za nedotknuteľné, to už akoby mnohým tzv. pravdoláskarom alebo akože liberálne a humánne zmýšľajúcim ľuďom unikalo, či ich netrápilo, prípadne si to zdôvodňovali ako nevyhnutné bez sebareflexie k tomu, čo obdivujú. Ja vidím morálne chorý neoliberálny kapitalistický systém, ktorý má viditeľné poruchy, vidím namiesto progresívne sa vyvíjajúcich liberálnych nespiatočníckych hodnôt skôr úpadok a pokles nielen morálky, ale aj priam stratu zmyslu fungovania, jednania, zabíjanie času nezmyslami, no a medzi také nezmysly patria aj mnohé trendy, ktoré opantávajú mládež spojené s materializmom, chaosom, bezprízorným a stále strácajúcim sa v zmysle a pravde potácaním sa realitou. Kontrafakt je toho v súčasnosti dôkazom. Rozmlátenie auta, u Kontrafaktu nie prvýkrát, za ktoré by mnohí neviem čo dali, vulgárnosť smerujúcu aj k deťom, snahu upútať obalom, formou, neuvedomelým obsahom, v podstate 4 minúty zabitého času, ktoré sa nedajú ani s tými neviem čo znamenajúcimi tančekmi brať ako akékoľvek umenie, skôr ako obyčajná pózerina plná trápnych a bezvýznamných fráz, kde celkový dojem vyznieva akoby sa niekto vygrcal na prístroje, kde robil nielen hudbu, ale aj vizuál. Je to pre mňa nielen nezábavné, ale aj rušivé, neharmonické a aj keď generácia, ktorá to počúva ma možno nepochopí, ale odporúčam týmto asi skôr poväčšine pubertiakom, či mladým ľuďom dovychovanie sa, vzdelávanie sa, poznávanie života, dospetie mentálne, aby ste sa nenechali zneužívať niekým, kto využíva chorý systém, aby v ňom prežil tým, že vás zneužíva a keď toto padne na tzv. úrodnú pôdu aspoň u jedného človeka, čo si môj pre mnohých možno nepochopiteľne dlhý komentár prečíta, tak bude mať podľa mňa aj zmysel. Sedláckosť, buranstvo a iné nespisovné slová ma napadajú u tohto diela. ()

• Kontrafakt ve videu zdemolují bílé BMW, za které zaplatili v bazaru 7 tisíc eur. (Hallda)