Hned na začátku potopí na jaře 1942 japonská ponorka americkou loď Cynthia Jenson. Velení se rozhodne pečlivě utajit následující důležitou operaci a změní kódy. My ale vidíme nacistické agenty v USA, jak dostávají nový kód a odesílají informace Japoncům. Po Pearl Harbouru byly USA nuceny začít válčit a nebezpečí páté kolony ve vlastních řadách bylo docela vážné.
Námořní důstojník Bill Gordon (Lee Bowman) je specialista na šifry, ale má trochu slabost pro ženy a před Eline Carter (Jean Rogers), ve snaze udělat na ni dojem, prozradí, kdo je doopravdy a že napsal známou příručku jak prolamovat nepřátelské šifry. Neví ale, že její strýc je vysoko postavenou vládní osobou a že místo toho, aby byl odeslán do Pacifiku, jak chtěl, skončí jako expert na ministerstvu. Jeho úkol je přesvědčit Japonce, že jejich kód je v pořádku a přimět je, aby zaútočili na fiktivní transport a zatímco budou zničeni, skutečné posily 300 000 mužů klidně dorazí na místo určení. Elaine to trochu komplikuje svými snahami nechat Billa odpočinout (taky mu nasype prášky do kafe, aby se konečně vyspal) a mít ho jen pro sebe. Víc to ale komplikuje parta nacistických špionů, které se podaří strčit svou agentku Olivii Kerlovu (Mona Maris) přímo do postele velitele tajné služby Brenmana (Paul Cavanagh). Následuje únos Billa i Eline a snaha donutit je, aby prozradili skutečné místo, kde pluje transport. Jak Bill vymyslí předání zprávy FBI a ministerstvu, když je pod pečlivým dohledem nacistů? (Peabody)