Jít za svým snem (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2015–2017, 4 h 47 min (Minutáž: 26–27 min)

Tady je člověk na rozpacích co vlastně hodnotí nebo by hodnotit měl. Měl by hodnotit pořad jako formát, jeho zpracování, výpovědní hodnotu celého dokumentu, srozumitelnost atd... ale každý nutně sklouzne k hodnocení těch konkrétních lidí o kterých pořad je. A to asi není úplně v pořádku, na stranu druhou ty lidičky najít a leckdy je donutit se niterně otevřít před kamerou, to se také hodnotí ! Ze všech pěti dílů jsem viděl jen ten o malířce a vskutku renesanční ženě - Radce Tesařové (Radu Tesaro). A to jsem vlastně k Tv přišel až chvilku po začátku pořadu. Ale už jsem zůstal! To nešlo nedokoukat. V době studií jsem se pohyboval v uměleckém prostředí. Měl jsem kolem sebe lidi neskutečně talentované a pak lidi co svůj talent se snažili vydřít. Ti první byli většinou neuvěřitelně skromní a kamarádští. U paní Tesařové jsem úplně cítil jak ta potřeba umělecké realizace z ní úplně vybublává. Někdo opravdu má ten dar, přenést na plátno své pocity a své vidění světa. Její obrazy jsou úžasné ! Zajímavý je i sám její život a už jen kapitola o safari by mohla být zlatou životní nití nejednoho drsného adventuremana. U ní je to však jen malá etapa na její životní cestě, kde hlavním středobodem je malování a né projížďky landroverem savanou plné divoké zvěře.. Nechci tu psát jen o ní a určitě se poohlédnu po dalších dílech. Každopádně za díl s ní dávám 5 krásně barevných slonů. * * * * *(17.4.2015)

1) Aleš Valášek - scénograf **, 2) Přemysl Hytych - florista **, 3) Radka Tesařová (Radu Tesaro) malířka ***, 4) Vladivojna La Chia zpěvačka a skladatelka ***, 5) Jakub Junek - houslista ****. Seriál má dvojí grafické řešení úvodních titulků, 3. a 4. díl se liší od ostatních tří - proč? 5. díl o Jakubu Junkovi si tematicky vyloženě říká o uplatnění v cyklu 13. komnata - ale nevadí, důležité je, že se povedl nejlíp. -------- (komentář 3. 6. 2015) -------- 6) Gabriela Vermelho - muzikantka ***, 7) Jan Chramosta - filmař ****, 8) Jiří Bartovanec - tanečník a choreograf **, 9) Barbara Herz - divadelní režisérka **, 10) Viktor Mácha - industriální fotograf ***, 11) Terezie Kovalová - cellistka ***. -------- V titulcích (jednotlivých dílů) seriálu uvedeno: název Jít za svým snem! (díly 1-5), Jít za svým snem (díly 6-11); rok výroby 2015 (díly 1-5), 2016 (díly 6,7), 2017 (díly 8-11). -------- (komentář 3. 8. 2017)(3.6.2015)