poster

Úkryt (festivalový název)

 • Francie

  L'Abri

 • USA

  Shelter, The

  (festivalový název)

Dokumentární

Francie, 2014, 101 min

Scénář:

Antoine Duquesne
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marze
  ***

  Dokument o přetlaku mezi bohatým severem a chudým jihem. Sever jih potřebuje z demografických a pracovních důvodů, jih sever z ekonomických. Vidíme provoz dočasné ubytovny a jako vedlejší dějovou linii příběh ekonomického přistěhovalce z Mauretánie, který viděl jak si někteří sousedi, kteří se vrátili z Evropy postavili hezký dům a koupili drahé auto, prodal svůj krámek a vyrazil do Španělska.(14.2.2018)

 • milancecil
  *****

  294. Vizitka režimu zla a společnosti, která jej s lhostejností, strachem či pro výhody podporuje, takový je obraz doby, kdy na to nejzákladnější, na lidskou důstojnost se stojí dlouhá fronta a ne na každého se dostane a tak ti, co v souboji o to úplné minimum prohrávají se mění ve stále více a více zdivočelé tvory, pozbývajíce rysy lidského charakteru, až tam režim člověka dotlačí, aby přežíval jako tvor jiného živočišného druhu, stále rozsáhlejší plýtvání na jedné straně a na druhé straně toto, ta pravá tvář zločinného režimu, ne ta stále v reklamách vychvalovaná, ale právě tato, ta je tou prokázanou pravdou o doširoka rozšiřované lži, velmi smutné, bolestné, stísňující s pomyšlením, že do takové pasti se může dostat kdokoliv z nás, ano, můžeme se z milosrdenství, soucitu snažit pomoci jednotlivcům, ale trvalé nápravy tím nikdy nedosáhneme, když původce společenské zhouby a utrpení nebude odstraněn!!!(25.3.2015)

 • Mairiel
  ****

  Pro festivaly dokonalý terapeutický film. Stojíte půl hodiny ve frontě na film, na který se nakonec stejně nedostanete, v duchu proklínáte tenhle systém a říkáte si, proč zrovna vám se tohle musí dít. Tak místo toho doběhnete na film Úkryt. Tam vidíte přistěhovalce, kteří tři hodiny stojí v zimě před ubytovnou jenom proto, aby zaměstnanci na poslední volná místa vybrali někoho, kdo se jim třeba víc líbí. Potom už všechna čekání ve festivalových frontách vypadají mnohem méně tragicky...(5.11.2014)