poster

Naše krev je Sparta (TV film)

Dokumentární

Česko, 2014, 56 min

Režie:

Jana Škopková

Kamera:

Tomáš Kobolka
 • Marrty3
  *****

  Velmi vydařený a zajímavý dokument, který je vhodný pro všechny věkové kategorie. Za necelou hodinku zjistíme vše o fotbalové Spartě, plus jako bonus dostaneme pár informačních sekvencí i z hokejového bratra. Pro mě jako pro zarytého sparťana velmi poutavé a záživné téma. Myslím, že tohle si Spartička zasloužila. ACS !(19.11.2014)

 • Olík
  ****

  "Kdo že tu dnes bude hrát? Kdo že tu dnes zvítězí? Kdo že bílorudé dresy obléká? To celej českej národ ví! No přece: železná Sparta, Sparta železná" Mojí krví není Sparta a zcela zodpovědně mohu prohlásit, že se jí ani nikdy nestane, ale ne úplně mojí krví, ale spíše mým šálkem kávy je forma toho dokumentu. Poutavé, barevné, hravé - zastoupený je fotbal i hokej, vzpomínky i současnost. Očekávatelně neabsentují vzpomínající legendy, ale příjemným oživením jsou například animované sekce nebo zvídavé dětské ucho........a proto " Jen jeden klub já znám, ten na Letný chrám má, tam v Praze na Letný, hraje mužstvo nejlepší, tam prý hraje Sparta železná"(11.11.2014)

 • korok
  *****

  Povedený dokument o asi nejslavnějším českém fotbalovém klubu a jeho hokejové sestře. Probrat pořádně historii obou oddílů by asi vydalo na mnohem delší stopáž, než je oněch 56 minut ale i tak se tvůrcům povedlo poměrně výstižně probrat všechny zásadní momenty ve více než 120-tileté historii. Potěšilo i animované zpracování prvních derbyzápasů s odvěkým rivalem Slavií. Jediné co bych vytknul, že se opakovaly stejné záběry, když by jistě šlo v archivech ČT vybrat mnohem více odlišných materiálů. Např. u rozhovoru s Horstem Sieglem pouštět a opakovat jeden jeho gól, když jich dal nějak kolem 160 a drtivá většina z nich je jistě někde zaznamenána. Jinak odpad! může dát jen fanoušek Slávie :-)(11.11.2014)

 • Terva
  *****

  Velmi povedený historicky podložený dokument. Pro fandy Sparty úžasná rekapitulace posledních 120 let vzniku klubu. Pro neSparťany je to zajímavý pohled na jeden z nejslavnějších Československých klubů. Od Spartaku Sokolovo až do současnosti. Vše o fotbalu i hokeji. CITÁT - Ve Spartě může hrát málo kdo...........(6.11.2014)

 • Mrkvič
  ****

  Hokej by tam teda být nemusel, ale chápu, že to má z historického silné společné kořeny. Rozhodně je ale hodně slušná informační hodnota a zajímavé jsou i rozhovory s některýma legendama. Jak je sparta můj život atd jsou sice trochu otřepané a až úsměvné fráze, ale naštěstí tu jsou podány od opravdových sparťanů.(7.11.2014)

 • - V animovaných pasážích filmu je hvězda na dresech Slavie otočená opačně, než ve skutečnosti - správně má být cípem dolů. (MiraSKS)