Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (2 542)

Fesťák (2018)

The Inbetweeners versus The Festival – jak by řekl klasik: "Kam se hrabe Bittner. To se nedá srovnat". Vsadit všechny žetony na festivalovodrogovopřizdisráčský vibe a celé to vložit do rukou tak nevýrazných postav i zápletky. Tady se jede slabší party a přitom na pozvánce bylo uvedeno „akce roku“.

Cesta z města (2000)

„Dva skřítci jdou lesem, trávou mechem vřesem. V říji troubí jeleni, jelen šuká s laněmi“. Vorlý anticivilizační alegorie sklepáckého ražení, která si dala za cíl oslavit vliv smrkového jehličí na lidské fungování. Zacyklená výpověď o stavu současné společnosti…..suš mochomůrky, kořeň jalovcem, preferuj se šípkovou….má to své kouzlo, má to své poslání, má to svého Vorla.

plakát

Lego Masters (2022) (pořad)

Vařili jsme (a ne jednou), zpívali (snad ještě vícekrát), kutili, přežívali, farmařili, měnili manželky i identity, hledali partnery, tančili a kdoví co ještě……na řadě jsou kostičky, na které je neradno šlápnout bosky. Začal bych na pěti hvězdičkách….prostě LEGO rovná se plná palba….všichni jsme ho měli, všichni jsme z něj skládali. A teď bude strhávat. Hvězda dolů za samotný formát – 4 díly? To je nějaká zkouška, nebo si takhle hned ze startu nevěříte, že ti na druhé straně obrazovky zvládnou víc? Další hvězda pryč za moderování – o afektované Evelyn se ani nemá cenu bavit, ale spíš mne to mrzí u Rumla, který zřejmě ne svou vinou (tedy alespoň doufám) jede, podobně jako například Kotek v Mistrech dílny, takovou tu neurážející, pro diváky odkojené na nováckých estrádách přijatelnou, moderaci. Třetí hvězda za samotnou cestu k vavřínům – to nic proti vítězům, favorizoval jsem je i já, ale například soupeřit v tom, která stavba se efektivněji roztříští ve zpomaleném záběru….nevím. Další bych odebral za…..ne, už je na čase zastavit, nebo bychom takovým tempem skončili někde u odpadu a tak zle určitě nebylo…..takže abych byl úplně spravedliví, jednu hvězdu zase přidám a myslím, že všichni můžeme být spokojení.

Opilí láskou (2002)

Nějak jsem měl za to, že svého romantického vrcholu dosáhl Adam „Horská dráha“ Sandler po boku Drew Barrymore s 50x a stále poprvé, ale on už dva roky před tím jel docela podivnoromantické bomby. Nevšední lovestory s nevšedním Sandlerem (nesmíme opomenout i Emily Watson) a nevšedními postupy. Paul Thomas Anderson je zkrátka osobitý filmař a tak i Opilí láskou se velmi těžko škatulkují………těžko škatulkují, ale i těžko mažou z paměti.

Problémissky (2020)

Uměle nafouklá retro bublina, tlačená do kopce osamocenou Keirou Knightley. Chtělo by to umět se více zasmát sám sobě (to nemyslím feministky jako takové, ale samotný film) a divák by se nemusel štípat, aby neusnul.

Cesta domů (2021)

„Matko země, tvá síla ve mně, všechno je z tebe a za to náš dík. Matko země, tvá síla je ve mně, všechno nás učíš a za to náš dík. “ Zase to tam je….lesní real fucking life poetika viděna bystrým okem vorlím. Kruh se uzavřel…….všechna pole byla sklizena, všichni srnci uloveni, všechen alkohol vypit, všechny bioboje dobijovány. Tohle jsou cone rules a kdo se bojí Vorla, nesmí do lesa.

Životní trefa (2022)

Civilní (myšleno, že ne sebe nenechává močit přežvýkavce) Adam Sandler a jeho, v dřívějších snímcích již avizovaná, náklonost k basketballu. Tohle prostě není komedie se sportovním tématem jako například Trestná lavice (r.2005)…tohle je regulérní sportovní film. Sice otřepané  from zero to hero klišé rozměrů Shaquilla O'Neala, ale strašně je z něho cítit láska k danému sportu. Já tohle mám rád, pot, slzy….no pain no gain….nějaký ten vtípek….a nakonec místo Japonce Nagano. Adam Sandler už za sebou své životní trefy bezesporu má (50x a stále poprvé, Komici, Klik), ale jestli bude pokračovat po téhle cestě, tak držím palce.  ps: Sandler si vždycky uměl vybrat s kým skočit do pomyslné filmového postele (Bowen, Barrymore, Mann, Hayek, Leoni, Aniston, Holmes nebo Beckinsale)……..to že jednou skončí v chomoutu s Queen Latifah jsem opravdu nečekal.

plakát

DREAM TEAM – Mistři dílny (2022) (pořad)

Pouhých 22% v době kdy já píši svoji recenzi? Možná nejsem toliko znalí, jak to chodí ve velkém světě (jako moji zdejší kolegové), ale přijde mi to až moc kruté. V rámci odreagování po pracovním dni, nebo jako narušení kuchařské nadvlády, považuji Mistry dílny  za slušný počin. Všichni asi tušíme, kde se víc řezalo, než měřilo, ale nedá se pořád dokola jenom připravovat cheesecaky.

plakát

Vegani a jelita (2021) (seriál)

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Každý druhý chce natočit tak trochu „jiný“ seriál a každý první doufá, že se z něho stane další Most. Bohužel  nestačí pouze být z Brna…..takhle jednoduše to nefunguje.

plakát

Červený trpaslík - Země zaslíbená (2020) (epizoda)

Pozměněný formát třinácté série, která se na první dojem tváří jako celovečerní biják, kde staré dobré časy naráží na nová kila, vrásky a lysiny. Hlavně Kocour jako by ztratil většinu svého lázeňského šviháctví…..i ten Vladyka má snad jiný hlas. Už to tak úplně nevěřím ani Listerovi, ale jinak se tvůrci snaží víceméně držet osvědčených postupů a ty nové dávkují po malých kapkách. Možná to ještě chtělo zdatnějšího protivníka (celkově to kočkám moc neslušelo), nebo pár důvěryhodnějších hlášek či gagů a  byli bychom zpátky na palubě Trpaslíka v roce 89. Zmiňované roky už se zřejmě nikdy nevrátí, ale Země zaslíbená určitě neurazí, niko z těch (považuji se mezi ně i já), kteří s tou čtveřicí (promiň Holly) brázdí galaxie několikátou dekádu.