Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (2 332)

plakát

Scrubs: Doktůrci - Moje babča (2001) (epizoda)

Čtvrtá epizoda, ještě se pořádně ani neznáte a bum. Přesně tohle jsou Doktůrci a přesně kvůli tomuto jsem je v komentáři přirovnával k legendárnímu seriálu MASH. Život není jenom úsměv od ucha k uchu, ale i ne vždy veselá realita, která nás obklopuje.

Alf (1986) (TV seriál)

Tři písmena, která nás v dávných dobách, kdy ještě David Hasselhoff mluvil s dopravními prostředky, učila společně s Krokem za Krokem a Plným domem, co že to vlastně je ten sit-com. Dal jsem si po několika dekádách repete a pořád to tam je. Jednoduchý humor založený na rovnici mimozemšťan ve vaší domácnosti rovná se nemalé náklady, který si najde své fanoušky i za další desítky let. Nebál bych se tohoto kočky požírajícího Melmecana titulovat přídomkem „klasik svého oboru“.

plakát

Dva z Queensu (1998) (TV seriál)

Komediální seriál, který několikrát proběhl našimi televizními kanály, ale přijde mi, že nezanechal stopu, jakou by si zasloužil. Schválně na někom zkuste, ať vám na první dobrou vyjmenuje pět oblíbených sit-comů. Budou padat klasiky jako Přátelé, Teorie, HIMYM, Červený trpaslík. Staromilci zavzpomínají na Krok za Krokem, možná Plný dům nebo Alfa. Nastupující generace ne něco z Netlixu nebo HBO. Troufnu si však tvrdit, že Dva z Queensu dost možná nepadnou ani jednou. Za mne neprávem opomíjený seriál. Jasně, jde o klasiku, muž, žena, obydlí, vedlejší postavy….on je takový, ona je taková…..nic nového pod sluncem. Ale už samotný fakt, že diváci dopřáli Dougovi a Carrie téměř kulaté číslo sérií, mluví sám za sebe. PS: Aby se svět netočil pouze kolem Kevina Jamese a Leah Remini, nutno dodat, že Jerry Stiller jede velké bomby.

EZO.TV (2009) (TV pořad)

Tady snad ani není co hodnotit, nebo o čem se vůbec bavit….spíš bych se chtěl face to face pobavit s někým, kdo sledoval a to ne kvůli vlastnímu pobavení.

Thunder Force (2021)

Přesně ten případ, kdy se podíváte na obsazení, režii, plus-mínus na děj, v hlavě si dopředu zesumírujete, co a jak a nakonec skutek utek. Ben Falcone (Život je večírek), Melissa McCarthy (Ženy sobě), Jason Bateman (Šéfové na zabití), Barry Peterson (Millerovi na tripu), nestandardní superhrdinové (teda pardon, superhrdinky)……to přece musí být třeskutá nekorektní nálož. Tak nic no, fakt nebyla. Potřebujete ve v jednu hodinu po půlnoci usnout a není jiné možnosti…..v pořádku. Ale jako komedie, kterou budete chtít vidět opětovně……myslím že takových masochistů se najde jenom pár.

Zprávy ze světa (2020)

Atypický příběh z Divokého západu, proč ne? Ale tady máme co dočinění s hodně nudným patronem. I westernová road-movie může plout po poklidných vodách, ovšem v tomto případě bych za dramatičtější momenty daroval pravou ledvinu. Toma Hankse mám rád a dost možná jde o nejvýraznějšího herce své generace, ovšem v tomto případě mi je líto.

Černá ovce (1996)

Jednoduchá komedie z dob, kdy David Spade i přes svůj věk vypadal jako čerstvě vylíhlé kuře a tragicky zesnulý Chris Farley platil (čemuž zrovna dvakrát nerozumím) za nadějného komika. Ony se prostě v devadesátkách „hloupoučké“ komedie točily trochu jinak, než teď. Pohledem roku 2021, kdy komentář píši, prostě nemohu jinak, než: „neškodné, ale nepříliš zábavné“.

Nabarvené ptáče (2019)

Nabarvené ptáče, z místa na místo skáče, aneb Much Ado About Nothing. Kontrastní drama podle amerického románu, který v roce 1965 napsal spisovatel Jerzy Kosiński (mimo jiné i Byl jsem přitom – zfilmováno r.1979)…..rozhodně těžká látka a panu Marhoulovi klobouček za to, s jakou vervou se do ni pustil, ale….. Nejsem takový čtětec, abych se osobně znal s literárním předobrazem, její filmové zpracování mi však nepřišlo příliš atraktivní. Klučina pouze střídá jednu bizarní postavu za druhou, takové to teď jsem tady u tohodle podivína a zítra budu zase jinde…..samotný děj ovšem plave na vodě. Tohle je strašně ambiciózní projet a je z něj až příliš cítit snahu ony ambice naplnit. Angažovat herce jako Kier, Keitel, Skarsgård, Pepper nebo Sands – natočit skoro tři hodiny téměř beze slov a černobíle – nebát se kontroverzních témat, za to všechno palec nahoru. Nemůžu se však zbavit dojmů, že v tomto případě zvítězila forma nad obsahem. Nabarvené ptáče nás vrací na mapu filmové Evropy a jde bezesporu o výjimečný počin, ne však každý z toho bude u obrazovky bouchat šampaňské.

plakát

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (2013)

Jako povinný výcuc pro všechny, kteří se se znalostmi našich dějin zápasí, určitě ANO. Bohužel taková látka se nadá dost dobře vecpat do necelé hodiny a půl, aniž by celkový dojem nepůsobil zkratkovitě a místy až chaoticky. Takže bych asi spíše odkázal na původní seriál……pokud však nemáte času nazbyt, tak jen směle.

Černá a bílá (1999)

Dívat se přes hodinu a půl na to, jak se bílé děti na sílu snaží pomocí uši trhajících dialogů vypadat jako street hu100les gangsta tvrďáci. Děkuji, jednou stačilo. Absurdní až úsměvné pouliční poudačky s šachovnicovým kontextem bílá královna vs. černý kůň….tady zase jednou téma přebilo zpracování.