Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (2 869)

65 (2023)

Oddychové scifi, které je trochu zajímavé, trochu napínavé, dobře vypadající a já nebyl uražen žádnými pitomostmi. Ale kromě pár dobrých nápadů film moc nenabízí. Drama je jen trochu rodinné a viděno již i jinde. Zde použito bez nějaké nadstavby. Adama Drivera taky nijak extra moc nemusím. A tak snad jen triky mi zůstanou v paměti, protože byly z celého filmu asi tím nejkvalitnějším. Což není žádná sláva.

plakát

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese (2012)

Ted Stones vypadá celkem mizerně (a to bohužel i poprsí hlavní ženské postavy). Dospělé potěší odkazy na dospělácké filmy o archeolozích, dětičky potěší pestrobarevné hemžení papoušků, psů a ozbrojených složek. Film to jinak moc objevný ani úžasný není. Ale vydržet se to dalo.

Válka zítřka (2021)

Pročítám komentáře a nikdo se nepozastavuje nad druhou polovinou filmu, která je neskutečně slabá? Začátek je úžasný. Zajímavý nápad, fungující dialogy a postavy. Rodinné vztahy také mají svůj smysl. Chápu, že někomu některé tyto prvky nemusí sednout každému, ale já z nich byl nadšený a chystal se film hodnotit maximálním počtem *. Potom ale přišel zlom a mé vystřízlivění. Hloupostí bylo i do té doby dost, ale jiné kvality filmu je přehlušily. Jenže těch strašných hovadin po návratu bylo strašně, strašně moc. A jak bych se snažil je autorům odpouštět, tak jim je neprominu za ten otřesný finální souboj s matkou všech potvor. To bylo něco fakt otřesnýho a já jen kroutil hlavou, že krávovina půl minuty stará byla lehce trumfnuta další kokotinou. Tři hvězdičky jsou tak za myšlenku války zítřka, ale jinak si moc chvály nikdo z tvůrců nezaslouží. A to jsem při filmu myslel na (pro mě) klasiky jako Hvězdná pěchota a Intestellar. Což jsou sice dva hodně rozdílné filmy, ale o to víc připomenutí obou potěšilo.

plakát

Trollové: Světové turné (2020)

Zase docela fajn Trolíci. Kluky to bavilo a já jsem také přetrpěl. Jediné, co mě na filmu celkem štvalo celou dobu, že je rock podán jako ten zlý. Takže celá myšlenka filmu je taková zvrácená. Ale roztomilý humor vše zachraňuje. A na druhou stranu, když už je rock ten zlý, tak je ho aspoň nejvíc a jsou použity úryvky slavných fláků.

Médium (2022) (seriál)

Tak slibný začátek. Bohužel cca polovina času u dalších dílů byla pro mě strašně nudná. Vize budoucnosti byla tak zamotaná, že jsem ji s lehkým podřimováním už moc nedával. Jenže proč trávit tolik času sledováním děsně zbytečných scén. Největší vadou Média je, že vysvětlují scénami z minulosti něco, co musí snad být každému jasné už z představení postavy. Vlastně všechny postavy jsou hodně jednoduché. Buď padouch nebo hrdina, nebo padouch, který by to dělat nechtěl, nebo hrdina, který se ostýchá udělat něco víc. Jenže u spousty postav se některý z dílů věnuje jejich minulosti, jejich motivaci a to je úplně zbytečné. Kdyby to podstatné bylo ve filmu se stopáží 150 minut, byla by to pecka.

Bullet Train (2022)

Parádní jízda s párádníma postavama a ve většině případů i se skvělými herci. Režisér původního Johna Wicka a jak je tenká hranice mezi vkusem a nevkusem. Zde umře hodně lidí. Ale nikdo, kdo by si to za nějaké své činy nezasloužil. Navíc je vše tak parádně odlehčeno, že smrt není jako smrt v jiných filmech. Je to prostě sranda. K tomu hodně příjemný hudební doprovod. A nakonec i japonské přirovnání k berušce dává filmu další rozměr. Docela by mě zajímalo, jaká je kniha...

Ztracené město (2022)

Uznávám, že druhá hodina je spíš podprůměr, ale ta první? Tak tu máme pořád nádhernou Sandru, která na sklonku šedesátky vypadá úžasně. Dál Tatum, kterému ironické role děsně moc sedí (podobně jako v Apocalypse z Hollywoodu. Dál sice krátká, ale o to intenzivnější chvíle s Bradem Pittem. To bylo hodně neskutečné a jen pijavice na zadku Tatůma to dokázaly trumfnout. No a jako perlička na závěr lehce úchylný Harry Potter. Kdyby film neztratil tempo a vtip, mohl se rovnat Tropické bouři. Žel bohu se vtip vytratil, zbyla jen laciná romantika a slabý děj i akce. Ale i tak za hodinu velmi nadprůměrné zábavy 4*.

Hellboy (2004)

Kvalitní řemeslná práce del Tora, hodně dobrý Ron Perlman. To jsou rozdíly ve srovnání s novějšími verzemi ocasatého ďábla. Už v kině byl Hellboy příjemný a v období, které nebylo přeplácáno komiksovými adaptacemi, nemusel každý film s nadpřirozenými hrdiny překonávat všechno možné od výbuchů přes digitální triky, ale mohl se věnovat i postavám. Takže i po dvaceti letech je film příjemným pokoukáním, kdy jsou zábavné akční i kecací scény.

Rocky (1976)

Vždycky si říkám, zda u Rockyho nezměnit na 5 hvězdiček. Jenže těch ukecaných scén, které mi přijdou v podání Rockyho až neuvěřitelně naivní a pitomé a přes to ambiciózní, je hrozně moc. Klipové pojetí scén tréninku a zápasu, které předurčilo podobu i dalším dílům, je parádní. No a prostě úžasný je i příběh outsidera z ulice, který se utká se současným mistrem světa.

Bod obnovy (2023)

Potěšen vizuální stránkou filmu. Klobouk dolů a stále jsem čekal, kdy mi něco přijde směšnýho. A ono ne. Bohužel mě ale vizuální stránka zajímala víc než děj samotný. Přitom ani ten není špatný a trochu si dávám za vinu sobě, že mě neuchvátil. Možná únava a nebo je děj opravdu nepovedeně a zbytečně překombinovaný. Na co ale snad nezapomenu, je jméno Andrea Mohylová, která byla skvělá, a hlavně režiséra Hloze, který má obrovský potenciál zviditelnit nás v celém světě.