Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (2 598)

Láska a příšery (2020)

Příjemná oddychovka, která vypadá slušně, místy trochu pobaví a lehce si zamoralizuje. Náplň je spíš jak do animáku pro menší diváky a jejich rodiče, ale v hrané podobě bude cílová skupina 15+. A přesně pocity, jaké jsem zažíval při sledování podobných filmů v tom věku, ve mně film vyvolával. No a to není zlý. Sice ve filmu není žádná vyložená kráska, žádný extra padouch, takřka žádné emoce nebo silnější propojení osudů kolonií, ale už jen námět stál za vidění.

Rodina na baterky (2021)

Sice jsem film viděl v hodně rušivém prostředí, ale vím, že ho dám někdy rád znovu za většího klidu a že nesporné kvality má. Hned začátek je hodně pestrý, ale to tak bývá u většiny trochu solidnějších animáků. Vztah otce s dcerou se ale krásně rozvíjí po celou dobu filmu. Do toho šíleně škaredý pes, dva rozbití roboti a ujeté puberťácké dokreslování aktuálního děje. Fakt moc hezký a snad za pár let znovu a pak za pár let i potřetí.

plakát

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

Seriál nemusím a i první Martinův film bych oželel a dělal raději něco jiného. Naneštěstí jsem se dívat musel, ale vydržet se dalo. Občas je film zajímavý i pro tatínky, když se do děje vmísí mimino. Tatínci ocení i pohled na Maximovou. Za trest je Donutil, to je postava příšerná a herecký projev, nevím no. Což ale vychází už ze seriálu, takže nešlo čekat žádné změny. Topinku mám rád a přesně do lehce ujetého seriálu se známými ksichty ale nic moc kvalitami, přesně zapadá.

Utajený pasažér (2021)

Měl jsem vzhledem k hodnocení a komentářům velké obavy. Ty se naštěstí nenaplnily. Ano, kdo viděl trailer, ví celou zápletku. Bohužel jsem ho také zahlédl, tak tím byl můj dojem bohužel znehodnocen. Ale ač se podobné filmy v posledních dvou letech objevují jak na běžícím pásu, je Pennův propracovaný do příjemných detailů, neobsahuje žádné zhovadilosti a má stále slušné tempo a atmosféru. Vůbec hned počáteční start z pohledu jedné pilotky a první dojmy z pobytu v kosmu byly hodně příjemné. Jak se tu zmiňuje, nevysvětlený zavřený bubák za deklem, zamrzí. Ale až ze samotného závěru jsme byl trochu zklamán či rozpolcen. Důvod, proč si komplikovat život byl takový trochu uměle nadsazený. Ale Penna naštěstí i tak zvládl závěrečné drama s gracií, nenásilně a lidsky.

Kód Navajo (2002)

Měl jsem Kód Navajo za jeden z lepších válečných filmů po roce 2000. Ale, i když to po letech už taková pecka není, hodnocení snižovat nebudu. Hlavně jednoduchost postav a děje a bohužel i trestuhodně mizerná akce od Johna Woo. Za rok 2002 tedy raději Údolí stínů, které je pořád i po letech parádní.

plakát

Gangy z Birminghamu (2013) (TV seriál)

1. série je fajn, ale že by to byla nějaká pecka? Nebýt slavných herců a fajnových obličejů ve vedlejších rolích, nebylo by na seriálu nic moc zajímavého. Prostředí je neokoukané jen trošku a příběh je takový... anglický. Hodně nadávání, hodně taktizování, ale pořád to má takovou ostrovní sterilitu. Řemeslně nadstandardní práce, ale bez nějakých zvratů nebo silnějších emocí.

plakát

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Nesmrtelní nejsou špatným filmem. Vypadá dobře, má zajímavou myšlenku, ale vzhledem ke svému obsahu, je strašně dlouhý. Musel jsem se zeptat manželky, jak film dopadl. No a dá se říct, že se stalo vše, co jsem čekal, co jsem půl očkem zahlédl. Takže ani v prospané polovině filmu nenastalo nic, proč by mě mělo mrzet, že jsem usnul.

plakát

Liberator: Operace Avalanche (2020) (TV seriál)

Animace, animace. Je zajímavá a vidím v ní velké pozitivum. V jiných novodobých "po Raynovských" válečných filmech a seriálech je spousta krve a spousta brutálností. Díky animaci jsme tomu u Liberatora ušetřeni. Místy působí až pohádkovým dojmem. I bez brutálností mají příběhy ale neskutečnou sílu. V prvním dílu jsem si vážil jedné jediné scény se střeleckým instruktorem. Přišla mi neotřelá a hodně prohloubila vztah k jednotlivým postavám. To přesně si na této miniserii cením oproti mnohem slavnějšímu Bratrstvu neohrožených. Další díly měly už mnohem více silných momentů a hlavně Anzio jimi bylo přímo protkané. Když dojde na osvobozování koncentráku, které bylo vidět už tolikrát, zase se seriál zaměří na něco trochu jiného, co jinde k vidění nebylo. Jestli měl být seriál delší, je škoda, že nevyšly peníze. Jestli měl být celý hraný, mě možná ani tolik nemrzí, protože by v jiném vizuálu možná zapadly postavy a jejich osudy.

Psí veličenstvo (2019)

Celkem fajnový animák. Začátek je plný nápaditostí, aby ty později ustoupily "povinnému" moralizování a slabšímu příběhu. Nic velkého, ale rodinná zábava ucházející.

plakát

Tvůj souboj s divočinou: Poprask na safari (2021) (TV pořad)

Kdyby bylo funkčně doladěné, nebylo by to tak zlé. Bohužel musím v tomto případě pořad hodnotit podle toho, jak mi byl naservírován. A když jsem jednu zápletku musel absolvovat třikrát (a pokaždé celou správně), bylo to již dost otravné. Jinak jde o zajímavé koukání, kdy se divák dozví něco nového, zkusí si, jak by sám reagoval, a může si užít Beara Gryllse, jak sežere všechnu možnou havěť.