Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (2 748)

Andor (2022) (seriál)

Těch seriálů ze světa Star wars je prostě moc. Některé jsou dost slabé (Boba Fet) a některé jsou úžasně (Mandolorian). Potom je tu Andor, což není vůbec špatný kousek, ale oproti druhé řadě Mandoloriana to prostě není Star wars a tím ve srovnání hodně ztrácí. Postavy ujdou, příběh také, akce je fantastická. Pár dílů se ale docela vleklo a nic moc se v nich neodehrálo. A kvůli nim dávám "jen" 4 hvězdičky.

plakát

Thor: Láska jako hrom (2022)

V porovnání s Ragnarokem rozhodně horší. Ale pořád jsem se dost bavil, po delší době viděl Christiana Balea a musím i uznat, že jsem si dost užil ten emotivní začátek a konec. Na druhou stranu uznám, že všeho moc škodí. Kombinace humoru a dramata už tolik nefungovala. Těch vtípků bylo už příliš. Stejně tak efekty, kdy jsem zalitoval, že více dialogů by filmu prospělo víc. Chris Hemsworth ale pořád úžasný tahoun hitů, tak jsem po usnutí u filmu posledních 20 minut musel zkouknout ještě jednou.

Promlčeno (2022)

Hned jsem si vzpomněl na první Sedláčkův film Pravidla lži. Ty mají ale tu výhodu, že k závěru filmu děj graduje. Promlčeno má parádní atmosféru a dva slušné wow efekty. Ale na závěr už jen tak vyčpí. A jako každý druhý, také musím napsat, že kvůli závěru dávám jen 4 hvězdičky. Jinak by to bylo na maximální hodnocení. Herci jsou úžasní a i z neznámých dostal Sedláček to, co chtěl a potřeboval.

plakát

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Hasselhoff! To je teda už hodně velký bizár. Ale vůbec mi nevadil. Spongebob, Patrik a další postavy mají svou standardní seriálovou úroveň, i když nemají třeba tolik prostoru. Putování dvou retardovaných kámošů, zpěv vypalovačky o Blbém Burákovi taky super.

plakát

Rod Draka (2022) (seriál)

1. série je velkým lákadlem pro další díly. Lákadlem, které si ale divák musí dost protrpět. Já si seriál začal užívat až od šestého dílu. Sedmý a desátý díl jsou ale tak boží, že se nemohu dočkat další řady (což mi třeba nový seriálový Pán prstenů rozhodně nedopřál). Vztahy vůdců a řešení problémů kolem jejich dětí. Nebýt rodičem, možná by tato řešení nepůsobila tak věrohodně a každodenně. No a do toho má Rod draka prostě víc draků než Hra o trůny. Je to mazec a bude ještě větší!

plakát

Na západní frontě klid (2022)

Srovnání se vzpomínkami na knihu mi vycházelo velmi dobře. Pocit z marnosti a zbytečnosti světových válek mi film dopřál plnými doušky. Čím více čtu srovnání s knihou, tím mi i spousta věcí chybí. A bohužel spousta důležitých věcí (hlavně čas trávený mimo bojiště). Nemůžu říct, že by si s náhradou tvůrci neporadili obstojně, ale hlavní postavu bych bral více přiblíženou. Podobné válečné filmy poslední dobu 1917 bylo určitě lepší, ale takový Dunkerk zase slabší.

plakát

Vidím vás (2022) (seriál)

Když není z čeho brát, tak to natáhneme do pěti hodin. Přitom začátek vypadal hodně slibně, Skvělá atmosféra, zajímavé otázky. Poslední díly toho ale divákovi nemohly moc přinést, když byla skutečnost jaká byla (je). To neustálé podezírání bylo dost otravné. Když se ze seriálu místo thrilleru stala mizerná detektívka, která ani nemá konec, je to prostě zlý.

Mimořádná událost (2022)

Zvažoval jsem i 4*, ale když srovnám s Vlastníky, tak ty jsou úplně jinde. jak úžasným obsazením, tak i humorem. Mimořádná událost je hodně fajn, hodně zajímavá, místy vtipná, ale také u ní mám problém s některými herci. Mí oblíbení tolik prostoru nedostali (např. Plodková). Naopak Götz nebo Boková mezi mé oblíbence nepatří. Naopak takový Igor Chmela mě snad poprvé příjemně překvapil. Závěrečná scéna, že film má vycházet ze skutečné události? To byl také fajn nápad.

plakát

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Nebýt trpaslíků, tak byla první série absolutně o ničem. Jen vztah Durina a Leronda je hoden srovnání s postavami a příběhy filmové trilogie. Vlastně i trilogie Hobití, která už tak byla docela slabá. Hobiti příšerný. Černý elf? Noooo, v tom výkvětu postav byl nakonec po trpošovi s eflem tou třetí aspoň trochu zajímavou postavou. Další serii? Hm. Pokud na nic budou lepší recenze a nebude nic jiného, tak možná.

plakát

Ledviny bez viny (2022) (TV film)

Vejdělek+Epstein teda "válí". televizní tvorbě asi stačí věnovat půl (spíš tak desetinu) plynu. Ledviny bez viny jsou příšerný film. O ničem. S brutálně debilním a jednoduchým závěrem. Bez jakéhokoliv humoru (má to být komedie). Čermák je zde také jalový a navíc je jeho postava děsně neuvěřitelná. Kdyby hrál hlavní roli Langmajer jako u Zubů na zásnuby, byla by postava uvěřitelnější. Takhle mi zbývá jen koukatelná Pidrmanová a skvěle hrající Balzerová. Kdyby obě vypadaly dobře i dobře hrály, zasloužily by si každá po jedné hvězdičce.