ID 21

Dokumentární

Česko, 2014, 40 min

Nějací famáci zase začali hejtovat po serverech. Já myslím, že Denisa Slavíková odvedla svoji práci na výrobornou a zároveň se jí podařilo vytvořit smysluplné dílo na úrovni, které má i myšlenkový přesah. Musím říct, že jsem se s dokumentem s tak silnou výpovědí již dlouho nesetkal.(18.4.2017)

• hansel97

40 minut zpovědí lidí na ulici nepovažuji za dokument, sorry jako.(17.4.2017)

• - Dokument zachycuje pohledy na nezdravý současný ideál ženské krásy, který se i přes většinový nesouhlas veřejnosti stále nedaří nahradit zdravěji vypadajícím typem dívek a žen. Scenáristka a režisérka Denisa Slavíková se rozhodla proti němu bojovat nejen prvním vlastním filmem, ale i založením vlastní modelingové agentury. (Faible)

• - Autorka Denisa Slavíková by ráda dokument využila i pro osvětu mladých lidí. "Přemýšlím o tom, že bychom dokumentární film mohli prezentovat na školách, aby teenageři věděli, jak sledovat reklamu a co si o ní myslet." (Faible)

• - Snímek byl 17. 3. 2014 uveden ve Zlíně na festivalu SKRZ PRSTY a v Jihlavě v rámci letního kina Kavárny Muzeum. (Faible)