Nejbizarnější zvířecí dvojice na světě

(TV film)
  • Česko Podivní parťáci (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2013, 2x60 min

Barny Revill

Michael Kruk

Liz Bonnin

Vydejte se spolu s Liz Bonninovou za těmi nejzajímavějšími případy mezidruhových soužití. V úzkém spojení spolu dokáže žít jaguár se psem, jelenec a německá doga, kočka a kachňata nebo medvěd baribal, tygr bengálský a lev... V poutavém a zábavném seriálu se bioložka Liz Bonninová zaměřila na nejpodivnější a nejpřekvapivější zvířecí páry. Aby je našla, objela celý svět. Přitom narazila na zvláštní i roztomilé podivné parťáky a zjišťovala, proč se vlastně dali dohromady. Setkala se se psy, kteří se starají o mláďata tygrů. Ledními medvědy, co se přátelí se psy husky. Ale i s býky se zvláštním vztahem k dospělým mužům nebo se lvy, kteří se k lidem chovají jako bratři. Všichni se rádi díváme na internetová videa se zvířaty. Jsou v nich přítulná k úplně jinému druhu, ke kterému by se normálně ani nepřiblížila. Liz nám ve svém seriálu ukáže, že v tom všem hraje klíčovou roli hormon lásky oxytocin. Biologická potřeba mateřství může natolik narušit přirozený pořádek, že se kočky začnou starat o káčata, nebo srny o štěňata. V Podivných parťácích uvidíme dokonce i jednoho nosorožce a ovci, kteří spolu tak rádi tráví čas, že když je rozdělí od sebe, onemocní smutkem. Liz nám ukáže, že Podivní parťáci nejsou jenom pouhými hříčkami přírody. Všechno se dá vědecky vysvětlit. (TV Prima)

Big Bear

Rozhodně zajímavý dokument u kterého člověk nejednou žasnul. Jenže a padlo to i od odborníků, větsinou šlo o zvířata traumatizovaná, nebo predátory v zajetí s plným žaludkem. A když nemáte hlad a potřebu zabíjet, může být za normálních okolností žrádlo i prima kámoš na hraní. Vždyť za mřízemi je taková nuda... Asi nejlepší bala ta kočka s kachňaty :-). Moc pěkně seskládané záběry z celého světa, rozumně komentované a zvířátka já rád. Takže dávám za pět láskyplných olíznutí. * * * * * ()

Crocuta

Celý pořad se nadmíru povedl, ale zdaleka nejlepší je pochopitelně část věnovaná hyenám, jasnozřivě vyzdvihující jejich vysokou inteligenci a zejména něžnou povahu. ()