Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Krimi
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (1 765)

plakát

Zločiny Velké Prahy - Host do domu (2021) (epizoda) 

Uff - tak máme konečně poslední dávku této koncentrované monarchistické propagandy a staromilství za sebou. Seriál je plný dobrých a osobně sympatických herců (jen namátkou Plesl, Langmajer, Vlasáková, Bjelac, ale nakonec i ten Šafařík), ovšem v těch předvídatelných epizodách plných vaty a sentimentálního lkaní nad starými dobrými časy (nejlíp stejně bylo za toho osvíceného a pokrokově panevropského mocnářství, že?) nic moc nezachrání ani sebelepší herec. Komentář k popukání: Untentrauer.

plakát

Johančino tajemství (2015) (TV film) 

Tato pohádka mne dosud míjela, ale dnešní velikonoční odpoledne mi připravila opravdu nevšední divácký zážitek - mírou stupidyty trumfla i McGyvera běžícího na Primě - ten vedle ní vyhlíží jako vysloveně intelektuální záležitost. Přédesílám, že Emílii Vašáryovou i Ondřeje Vetchého řadím ke svým oblíbeným hercům, tady ale oba budí dojem, jakoby hráli v rámci arteterapie ústavu pro léčbu lehčích mozkových disfunkcí. O scénáristické neschopnosti a z ní plynoucím nelogickém ději plném blábolů škoda slov. Až na půvabnou a krásně vypadajíci i pějíci Kristínu (jejíž postava se nápaditě jmenuje Kristýna, to asi aby nezapomněla čí je), se slovenským filmařům hrubě nevydařil casting. Některé postavy (královna, princ, jeho kumpán nebo v některých komentářích vychvalovaná titulní šelma ryšavá) mají vyzáž vskutku úděsnou a tak kromě již zmíněné známé pěvkyně zůstávají největším kladem této frašky tradičně pohledné slovenské exteriéry.

plakát

Bílá královna - Poslední bitva (2013) (epizoda) 

Trapná lovestory Alžběty a Richarda a nepovedená, hodně uboze a celkově nesmyslně působící bitva (v Anglii jistě bývá občas i dost sychravo, ale že by se 22. srpna bylo nutno brodit sněhem, to je asi poněkud přehnané) završuje dost mizerným způsobem tento jinak docela solidní seriál.

plakát

Zločiny Velké Prahy - U zdi (2021) (epizoda) 

Celé to není žádná sláva, ale případ jako takový a zejména jeho absurdní motiv, to je slabota nemající obdoby. Řešení uhodne každý průměrný konzument detektivek velmi záhy a zbytek (hospodáříček, proklínací scénka na hřbitově a milostné eskapády Kouzelníka Žita) je už jen trapnost a vata...

plakát

168 hodin (2005) (TV pořad) odpad!

Kladná hodnocení tohoto pořadu z doby kdy vznikl, nebo ještě deset let poté, plně chápu. To co se z něj stalo dnes je poněkud jiná káva...

plakát

Maigret - Maigret a rozkoše noci (1992) (epizoda) 

Stěžovat si u Maigreta na nedostatek akce může jen divák, který nemá potuchy co se vlastně rozhodl sledovat. U této konkrétní epizody mi ovšem vadí jiná věc - to jak se televizní zpracování dokonale rozchází s předlohou ("Maigret v Picrat Baru"), co se týče osoby pachatele a vlastně celého rozuzlení. Seriálová pointa dělá hlupáky z diváků a ještě víc ze samotného komisaře. V tomto případě se daleko víc povedlo například zpracování s R. Atkinsonem.

plakát

30 stříbrných - Sacrifice (2021) (epizoda) 

Všeho moc škodí - přímo ukázkovým ztělesněním tohoto pořekadla je závěrečná epizoda "30ti stříbrných". Tvůrci honí až příliš zajíců najednou a je z toho (i přes řadu skvělých vizuálních nápadů, včetně "jateční" výzdoby hradu) nejslabší článek jinak nad očekávání kvalitního osmidílného řetězu. Autoři si sice očividně připravili půdu pro další sezónu, ale kdy a zda vůbec se jí dočkáme je otázka.

plakát

Místo činu - Berlín: Žíravina (2015) (epizoda) 

Možná by měla tato DRUHÁ epizoda vyšší hodnocení, kdyby ji Dvořákova ČT, záštita svobody a demokracie, vysílala až po té PRVNÍ, jak by to bylo celkem normální a divák by nemusel při jejím sledování marně přemítat, o čem je to na obrazovce vlastně řeč... Jelikož si ovšem naše veřejnoprávní, koncesionáři patřičně dotovaná televize počíná se svojí obvyklou mírou profesionality, a díly berlínského Místa činu uvádí na přeskáčku, divák, který ještě neztratil o seriál zájem se až po delší době dozví, jak, kdy a proč se ústřední dvojice kriminalistů setkala a o jaké nevyřešené vraždy se jedná...

plakát

Po jedné stopě - Mezi žirafami, antilopami a lvy (2020) (epizoda) 

Na rozdíl od jednoho z kolegů jsem Senegal nedávno poznal jako turista osobně. A Martina Písaříka musím pochválit - zdaleka nejen proto, že jsme navšívili ve značné míře stejná místa. Autor a hlavní protagonista dokáže vystihnout to podstatné a ve svých zasvěcených komentářích to i smysluplně a nebulvárně zúročit.

plakát

Vládci chaosu (2018) 

Za mlada jsem tyhle mládence poslouchal, nakonec jsme vrstevníci. Ovšem přes veškeré instrumentální kvality dávám přece jen přednost sofistikovanější hudbě a srozumitelnějšímu zpěvu (Ozzy je Ozzy). Jako syrový vhled do severské blackmetalové psychopatologie jsou nicméně "Vládci chaosu" perfektní a ani jako dobový dokument nejsou k zahození. "Vzpouru nejrozmazlenějších děcek Evropy proti konzumní společnosi, která jim dává všechno na co si vzpomenou" (Adam Nevill - "Rituál") popisuje více než výstižně.

Reklama

Reklama