Streif: One Hell of a Ride

• Rakousko STREIF - One Hell of a Ride

Endavour

Vidět na filmovém plátně velikány A.L. Svindala, Marcela Hirschera či řezníka Didiera Cuche byl pro mě nevšední zážitek.. Skvělý dokument pojednávající o nejtěžším závodě světa, opravdu a zajímavý zážitek z vídeňského kina (můj první film sledovaný mimo ČR vůbec). Pro zapáleného lyžaře opravdu příjemná podívaná na trať Hahnenkammu i do zákulisí kitzbühelské smetánky. Všem doporučuji si zajet do tohoto nádherného, avšak poněkud snobského města v srdci Tyrolska. Když jsem se letos v únoru kochal úchvatnou přírodou Kitzbühelu a díval se na pasáž "Hausbergu", byl to pohled jak do větrací šachty. Bylo to rovněž poprvé, co jsem odmítl sjet určitou část sjezdovky :) Mé hodnocení činí 92% ()

joelly01

Kde zacit... A co vubec rict? Streif! Legenda legend. Streif: One Hell of a Ride nam vypravi pribeh sjezdovky, na ktere se kazdy posledni vikend v lednu odehraje ten nejtezsi, nejnebezpecnejsi, nejznamejsi a nejpresitznejsi zavod sveta. Dokument nam nepredstavuje jen sjezdovku, ale sezonou 2013 nas doprovazi k zavodu v roce 2014 (tento byl bohuzel dost ovlivnen pocasim = kralovska disciplina - sjezd - byl zkracen). Sledujeme letni pripravu pripravu nekolika vybranych atletu (mezi jinymi treba Aksel Lund Svindal, Eric Guay, Hannes Reichelt, Max Franz nebo Marcel Hirscher), je nam predstaven belorusky lyzar ktery odjizdi na zavod jen se svou matkou jako trenerkou/servismanem. Ti vsichni chteji byt nejlepsi, ti vsichni chteji vstoupit mezi legendy. Kdyz zvitezite na Streifu, jste nadosmrti hrdina, v cili se pak citite jako Buh. A kdo by nechtel byt Bohem, alespon na malou chvili? Ale Streif nejen dava, Streif take bere. Streif je kruta sjezdovka, na okruhu "ski circus" je spolu s Wengen (5km trasa!!!) opravdu ta nejtezsi. Volny pad, skoky, nebezpecne zatacky... To vsechno je Streif. A tresta kazdou nepozornost, kazdou malou chybicku. Polevit na setinu sekundy muze znamenat konec kariery, zmrzaceni, v nekterych pripadech i smrt . Film Streif: One Hell of a Ride je poctou nejen sjezdovce a atletum, ale i lidem, kteri se na priprave zavodu podileji. Organizatorum, dobrovolnikum, divakum... Citlive a zajimave natoceny dokument, tvurci si opravdu dali zalezet. Zabery ze zavodu dechberouci, navic na velkem platne je to prece jen neco jineho nez v televizi (live zkusenosti se to samozrejme nevyrovna). Streif urcite doporucuju ke shlednuti (i sjeti ;) ), kazdemu fandovi sportu. Naivc Streif je opravdu impozantni a udela dojem, takze si myslim ze i pokud zrovna lyzovani nejak extra neholdujete tak se vam dokument bude libit. Ja osobne jsem jen odvracela oci od padu (konkretne se tam venovali Hans Grugger & Daniel Albrecht), ale chapu ze v ramci objektivity se to ve filmu objevit muselo. Listky jsme museli zamluvit tyden predem & kino bylo plne do posledniho mistecka, coz zase udelalo dojem na me. Ale je dobre videt ze se tolik lidi zajima o lyzovani. Mozna je to taky tim, ze tenhle vikend se jede zavod 2015, tak to mozna taky nekoho nalakalo :) Coz mi pripomina: At jste fans nebo ne, tak pokud chcete videt paradni akci, tak nezapomente tenhle tyden koukat! Tento patek (23.1.2015) dopoledne se jede super G, v sobotu sjezd, KRALOVSKA DISCIPLINA & ABSOLUTNI HIGHLIGHT sezony (proslycha se ze po rekonvalescenci letos pojede i Bode Miller, a to je showman ze vsech nejvetsi!), v nedeli dopoledne / poledne slalom (posledni rok a pul opravdu miluju souboje mezi Neureutherem & Hirscherem). A ted jsem si vzpomnela ze jsem zapomnela zminit legendu Streifu, petinasobneho sampiona = Didier Cuche! To byl machr, a jak vzdycky nakonec vyhodil do vzduchu tu lyzi a pak ji chytil! Krasne, krasne vzpominky na lyzovani, na zavody v Kitzbühelu. Film mi vsechno pripomnel a ja jsem nadsena. Jedine co bych vytkla je ze to natocili ve 3D, to by pak byla uplna bombice, ale co uz. Hned jak vyjde na modrem rejovi tak upaluju koupit! () (méně) (více)