Laos na vlnách Mekongu

(TV film)
  • Francie Laos, au rythme du Mékong
Francie, 2013, 52 min

Laos, schoulený v zákrutech majestátní řeky Mekong, zůstal dlouho uzavřený do sebe, stranou vření moderního světa. Býval součástí tzv. Francouzské Indočíny. Dnes se otevírá návštěvníkům, kteří hledají kouzlo věčné Asie. Nádherné historické památky, přírodu plnou exotických zvířat, barev i vůní, a zapomenout nesmíme ani na tradiční kuchyni. Klíčovou roli sehrává Mekong, nejdelší řeka jihovýchodní Asie. Bez tohoto mystického veletoku by byl život tamních obyvatel nemyslitelný. (Česká televize)

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin zeměpisu. Žáci se při něm mohou dozvědět zajímavosti o Laosu. ()

Master19

Škoda že tam nebylo více ze severu. Laos od své návštěvy řadím hodně vysoko co se týká nezničené poklidné destinace a tento dokument mi to opět potvrdil. Hezky se na to kouká, hned bych tam jel zase. ()

zette

Presne takovy typ geografickych dokumentu mam rad. Ukaze radu nejzajimavejsich mist dane destinace, ma hezkou kameru a dobry komentar, ktery necha divaka udelat si vlastni nazor. Laos je velmi fotogenicky a osobne ho radim na nejvyssi mista me pristi cesty. ()