BijouTerrier - Babka Natatrouská a Dedo Momuj

Krátkometrážní / Hudební
Slovensko, 2013, 4 min

Gabriela Dolná

Radko

Bižuteriér (čítaj BijouTerrier), kapela, pôvodne bočný projekt Kuka, lídra inej kapely z Nitry: Horkýže Slíže. Realizoval si ňou nápady pre Slíže nerealizovateľné. Sami svoj štýl charakterizujú ako Teatro HC /Handlova City/ Punk. Typickým znakom sú kvalitné videoklipy - dejové divadelno-rockové jednoaktovky. Vtipné texty, panková údernosť, profi réžia a blonďatá speváčka Zita Rigondeauxová, dôvody osobnej obľúbenosti. Za štyri roky vydali dve CD. Babka Natatrouská je bonusovka z druhého. O čom je? O pomalom uvedomovaní si lásky. Jednej noci pani Momujová zisťuje, že dedka vedľa na posteli niet. Kam zmizol Momuj proti noci? Veď je odkázaný na invalidný vozík! Nazuje papuče a vyberie sa za mužom smer kúpeľňa. Za dverami počuť podozrivé zvuky. Ako to dopadne? Kukni sa! Pozn.: Po úspechu klipu Slížov k piesni Mám v piči na lehátku, Kuko chcel ako základ pre novú skupinu Bižuteriér použiť kolektív hercov účinkujúcich v klipe Mám v piči na lehátku. Poznámka 2: Som zvedavý, či mi avizované vypípavátko vulgarizmov vypípne slovo "piči", ktoré tvorí súčasť oficiálneho názvu piesne "Mám v piči na lehátku" od kapely Horkýže Slíže. Poznámka 3: Na youtube má tento klip vyše milióna zhliadnutí, no slovenské rádiá túto ako aj všetky ostatné piesne BijouTerriérov okázalo ignorujú, zaplavujúc ucho slovenského poslucháča dokolečka opakovanou záplavou kvalitných starších aj novších hitov Paľa Haberu, Adama Ďuricu, Jany Kirchnerovej, Joža Ráža, Mekyho Žbirku, Kristíny a podobne. Ó ANO, PRESNE TAK! ()

MM_Ramone

Peter Hrivňák alias Kuko, slizký podivín z Nitry, čo robí kapelníka v buranskej stupid pop punkovej kapele Horkýžeslíže sa stal producentom a patrónom ďalšieho trapného hudobného projektu. Nad návzom určite dlho a úpenlivo rozmýšľal, pretože taká kreténska homo sprostosť ako je BijouTerrier len tak človeka nenapadne. Celé je to ešte úbohejšie ako jeho pôvodná skupina. Nemám rád takéto rádoby vtipné, vychytralé zhovadilosti. Klip ku skladbe s idiotským titulom "Babka Natatrouská a Dedo Momuj" bol môj prvý (a zrejme i posledný kontakt) s tvorbou tejto trapnej partičky. * ()

Karamanlis

Najlepšia vec za albumu In Autumn (2013) a ako to už u BijouTerrier býva v podstate štandardom opäť výborný, humorne odľahčený videoklip. Príchod nového speváka Števa Pčelára kapele prospel. ()