The House on Cuckoo Lane

Režie:

Scénář:

Kamera:

Dellamorte

Hoši to marketingovo celkom faynovo vyšlachtili. Najprv pseudo " rariťka" a teraz opozdená príloha k tomu. Na skoro až maturantský video/skus pre mňa prekvapivo funkčné, čomu napomohli aj vsuvky z prvotiny. Miestami to zapáchalo využitím " žánrových bejvalek" ale strávitelné bez audio/video ujmy. Opečiatkované horrorfans ( viď VHS/DVD/POSTER/SHIRT kolekciu ) teritórium so silne napumpovanou snahou. Yo, aby so nezabudla - Blu-Ray fandov iste poteší ten pohled do nitra VHS přehrávače a pohľad do jeho střev. ()

George Stobbart

Pár amatérskych hororových nadšencov vytvorilo pred pár rokmi bizarný, surreálny, kratší horor "The House on Cuckoo Lane", kde sa s jeho obsahovou prázdnotou vysporiadali aspoň vydareným retro-lookom, ktorý obohnali aurou tajomna a zavádzajúcimi informáciami po internete, resp. ich nedostatkom. Viacero ľudí na to skočilo, film si našiel svojich fanúšikov a živý záujem na chvíľu vyvolal napr. aj na csfd. Dnes je už známe, že išlo len o šikovný zámer tvorcov, ktorí sa potešili aspoň nejakému ohlasu a v roku 2014 natočili tento plnohodnotný follow-up, ktorý sa už snažia predať do širšej distribúcie. Ten už nie je tak bizarný ani záhadný, má normálnejšiu štruktúru a dejovo sa venuje práve pôvodnému počinu a snahe niekoľkých nadšencov sa k nemu dopátrať, považujúc ho za stratený „video nasty“. Amatérske spracovanie ostalo, obľúbené masky z minula tiež, kus atmosféry to obsahuje, no z väčšiny je to len také nezáživné motanie naivných postáv a utápanie sa v nude, čo postupne vedie do obstojného finále. Takže hodnotím rovnako ako predchodcu, i keď jeho fanúšikom to pravdepodobne sadne lepšie. ()

pornogrind

Honba za " zlatým grálem " v podobě VHS s filmem The House on Cuckoo Lane . Amatérský počin, kterej mě osobně sice neurazil, ale kdyby nevznikl tak se taky nic nestane. Souhlasím s uživatelem JohnMiller že tvůrci měli nechat kult okolo původnímu filmu tak jak byl a dál to nerozpitvávat. ()

JohnMiller

Ide vlastne o takú predĺženú verziu (Director´s cut) krátkometrážnej snímky The Hunt for the House on Cuckoo Lane z roku 2011, ktorá bola umiestnená do snímky This Changed Earth (2011). Nenapíšem nič nové, budem sa opakovať. Snímka sleduje extrémneho filmového nadšenca, ktorý sa naháňa za raritnou snímkou The House on Cuckoo Lane. Nikto z jeho kamarátov, zberateľov, snímku nevlastný a tak márne pátra ďalej. Tam kde sa krátkometrážna verzia tohoto filmu končí, sme tuto iba v polovici. Ďalej hlavá postava počas sledovania, keď už film získa, zistí, že je na tom závislí, musí to dookola pozerať , snívajú sa mu čudné veci a počuje všade hlasy ktoré ho volajú. Film má do konca už dejový spád podobný kruhu. Väčšina ľudí, ktorý ten film uvideli zomreli. Tým, že to je tak amatérsky nakrútené sa zámer tvorcov, vytvoriť niečo komplexnejšie, stráca vo vlastných chybách. Podľa mňa svoj kult okolo tohoto filmu mali nechať tak ako bol, stačilo to a nie zbytočne rýpať a komplikovať to. Za mňa už nie. Zbytočná vec. ()