Válečný kabinet

War Room

Vojnový kabinet

War Room

USA, 2015, 120 min

Pekný film o viere v Boha a modlitbe. Ako každý kresťanský film, aj War Room vzbudzuje veľmi rozporuplné hodnotenie, obzvlášť v európskych krajinách, kde je biblické (rozumej nekatolícke, neliturgické) kresťanstvo rozšírené len okrajovo. Áno, kresťanstvo je o modlitbe, o viere v neviditeľného Boha, o zmene človeka zvnútra navonok.(29.2.2016)

Oproti Courageous, je to krok zpátky...Křesťanské myšlenky jsou tady na úkor akce, takže jsem měl pocit, že sleduji zfilmované divadelní představení...Takovým filmům dávám přezdívku pěst na oko...I když s názory ve filmu souhlasím, je to podáno takovým kostrbatým způsobem, až se nedivím, že lidé mají o křesťanech takové mínění...Než se na to dívat s nekřesťany, tak to si raději s něma zajděte na něco pořádného do kina, pak do hezké kavárny, kde jim popovidáte o čem ten Ježíš vlastně je...(13.1.2016)

Film se snaží prezentovat opravdovou moc modlitby. Neboť Velkou moc má vroucí modlitba spravedlivého. (Jakub 5:16) Je totiž smutné, že spousta ateistů ale i mnoho věřících chápe modlitbu jen jako pasivní odříkání nějakých naučených vět k někomu tam nahoře... Přitom ale život s Bohem je založen na osobním vztahu s Ním! A jaxi chcete vypěstovat vztah s někým, když mu budete jen neustále odříkávat nějaké básničky? Ano, film může vypadat jako pohádka, ale to proto, že je tam určitě časové období vměstnáno do pouhé dvouhodinové stopáže. Jinak je to - věřte nebo ne - zcela možní, tedy reálný model. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(23.1.2016)

• Hepy13

DVD s tímto filmem mizelo tady v usa z ochodů velkou rychlostí, asi tak jako vodka v ruský sámošcce. Tak to musim taky viďet, řikam si. Pak jsem si uvědomil že spousta američanů chodí do kostela a je věřící, a možná i proto taková poptávka. Já volil jen na základě dvd coveru. Takovýto typ filmů jde úplně mimo můj vkus. A to přilišné tlačení na pilu, na téma ježíše je mi až protivný. Absolutní ztráta dvou hodin a dvaceti dolarů. Jediný co jsem si zapamatoval, je černoška co jí smrděj nohy :D(29.2.2016)

Megaspoiler, bratia a sestry! Alex Kendrick, dvorný to režisér amerických kresťanov, tu prezentuje dobré veci o modlitbe. Film sa mi 3/4 stopáže páčil, hoci mám pár námietok: je presladene americký (otec s dcérou súťažne skáču cez švihadlo). Kapitalizmus nie je problém, problémom je, ak kradneš, ale ak všetko vrátiš, odpustia ti. Muž je hlavou ženy (na Slovensku sotva). Ale najhrubozrnnejšou propagandou je výzva na vybudovanie Božej armády - na to som alergický od filmu Jesus Camp. Ale modliť sa treba, to je fakt.(20.4.2016)