Válečný kabinet

War Room

Vojnový kabinet

War Room

USA, 2015, 120 min

Film se snaží prezentovat opravdovou moc modlitby. Neboť Velkou moc má vroucí modlitba spravedlivého. (Jakub 5:16) Je totiž smutné, že spousta ateistů ale i mnoho věřících chápe modlitbu jen jako pasivní odříkání nějakých naučených vět k někomu tam nahoře... Přitom ale život s Bohem je založen na osobním vztahu s Ním! A jaxi chcete vypěstovat vztah s někým, když mu budete jen neustále odříkávat nějaké básničky? Ano, film může vypadat jako pohádka, ale to proto, že je tam určitě časové období vměstnáno do pouhé dvouhodinové stopáže. Jinak je to - věřte nebo ne - zcela možné, tedy reálný model. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(23.1.2016)

Oproti Courageous, je to krok zpátky...Křesťanské myšlenky jsou tady na úkor akce, takže jsem měl pocit, že sleduji zfilmované divadelní představení...Takovým filmům dávám přezdívku pěst na oko...I když s názory ve filmu souhlasím, je to podáno takovým kostrbatým způsobem, až se nedivím, že lidé mají o křesťanech takové mínění...Než se na to dívat s nekřesťany, tak to si raději s něma zajděte na něco pořádného do kina, pak do hezké kavárny, kde jim popovidáte o čem ten Ježíš vlastně je...(13.1.2016)

Rozpočet $3miliónyTržby USA $67,790,117Tržby Celosvetovo $72,752,191Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Alex Kendrick toto moc nezvládol, až moc okato tlačí na pílu a na úkor "hlbšieho" príbehu, tu máme len povrchný kresťanský blábol, či lepšie povedanú propagandu, doslova až otravnú v danom ponímaní, postavy takmer do prázdna ani jedna poriadne nestrhne ako by mala, jediná pohodová vec tu ostala nakoniec súťaž v skákaný cez švihadlo /30%/(6.1.2016)

• kaylin

Já si myslím, že vyznávám stejné hodnoty, jaké jsou ve filmu prezentovány, ale rozhodně nechci, aby byly prezentovány takhle hloupým způsobem, navíc v souvislosti s vírou, která je tak křivá, až vás z toho bolí hlava. Ne, podobné apely na rodinné hodnoty v souvislosti s vírou prostě nesnáším. Bůh na nás prostě sere, a pokud se sami nenakopeme do prdele, tak se nic nezmění.(30.12.2015)

• Hepy13

DVD s tímto filmem mizelo tady v usa z ochodů velkou rychlostí, asi tak jako vodka v ruský sámošcce. Tak to musim taky viďet, řikam si. Pak jsem si uvědomil že spousta američanů chodí do kostela a je věřící, a možná i proto taková poptávka. Já volil jen na základě dvd coveru. Takovýto typ filmů jde úplně mimo můj vkus. A to přilišné tlačení na pilu, na téma ježíše je mi až protivný. Absolutní ztráta dvou hodin a dvaceti dolarů. Jediný co jsem si zapamatoval, je černoška co jí smrděj nohy :D(29.2.2016)