poster

Válečný kabinet

 • USA

  War Room

 • Slovensko

  Vojnový kabinet

 • Velká Británie

  War Room

Drama

USA, 2015, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KrestanFilms
  *****

  Film se snaží prezentovat opravdovou moc modlitby. Neboť Velkou moc má vroucí modlitba spravedlivého. (Jakub 5:16) Je totiž smutné, že spousta ateistů ale i mnoho věřících chápe modlitbu jen jako pasivní odříkání nějakých naučených vět k někomu tam nahoře... Přitom ale život s Bohem je založen na osobním vztahu s Ním! A jaxi chcete vypěstovat vztah s někým, když mu budete jen neustále odříkávat nějaké básničky? Ano, film může vypadat jako pohádka, ale to proto, že je tam určitě časové období vměstnáno do pouhé dvouhodinové stopáže. Jinak je to - věřte nebo ne - zcela možné, tedy reálný model. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(23.1.2016)

 • hygienik
  ****

  Megaspoiler, bratia a sestry! Alex Kendrick, dvorný to režisér amerických kresťanov, tu prezentuje dobré veci o modlitbe. Film sa mi 3/4 stopáže páčil, hoci mám pár námietok: je presladene americký (otec s dcérou súťažne skáču cez švihadlo). Kapitalizmus nie je problém, problémom je, ak kradneš, ale ak všetko vrátiš, odpustia ti. Muž je hlavou ženy (na Slovensku sotva). Ale najhrubozrnnejšou propagandou je výzva na vybudovanie Božej armády - na to som alergický od filmu Jesus Camp. Ale modliť sa treba, to je fakt.(20.4.2016)

 • štísko
  ***

  Obvykle nevyhledávám ve volných chvílích filmy s tak ryze křesťanskou tématikou, jako je Válečný kabinet. Nebaví mě koukat na ostatní jak se modlí a umělecká úroveň také nebývá nejlepší. Úroveň ani zde není nijak vysoká, ale snímek má v sobě takový náboj, že jsem neodolal a zhlédnul ho až do konce. Tony a Elizabeth Jordanovy mají snad všechno, po čem většina lidí v životě touží. Výnosná zaměstnání, zdravou dceru Danielu, vysněný dům. Ale Tony (T.C. Stallings) je příliš opitý rychlým kariérním postupem, koketuje s kolegyní a na rodinu si čas už delší dobu nedělá. Elizabeth (Priscilla C. Shirer) pod vlivem okolností neustále obviňuje manžela z necitlivého přístupu k rodině a sama čím dál více propadá do zatrpklosti. Zásadní zlom v jejím životě a tedy i celém manželství nastává, když jako realitní makléřka má prodat dům paní Cláry. Ta pomůže oživit Elizabetinu již dávno jen formální víru, dovede ji k pravidelnému modlitebnímu zápasu za sebe i rodinu a inspiruje ji ke zřízení válečného kabinetu. To je místnost určená jen k motlitbám, kde by motlitebníka nic nerozptylovalo. Po prvních modlitbách se na Tonyho začnou v práci provalovat jeho podvody, kterými si vylepšoval jinak velmi slušný příjem. Jednoduchý příběh rychle směřuje k očekávanému konci. Jediný okamžik, kdy jsem nevěděl co bude dál, byl tak finálový závod družstev v přeskocích na švihadle, kterého se zůčastnil i Tony s Danielou ( Alena Pitts.) Soutěžící při něm předváděli skvělé výkony. Netušil jsem do té doby, co se všechno dá s touto jednoduchou sportovní pomůckou dokázat. Výsledek byl dlouho nejasný a dramatická stránka byla tak vítaným oživením. Film ve mě probudil chuť do modlitebních zápasů za některé problémy v mém životě. Takže tuto stránku mohu jen chválit. I když scházelo jen málo a po prvních minutách jsem chtěl počítač vypnout a jít dělat něco "důležitějšího." Snímek Alexe Kendrika je totiž z mého hlediska až příliš americký (přemíra patosu) a politicky korektní. V titulcích je mimo jiné napsáno, že jde o humorný film. Snad měli působit humorně četné poznámky o Elizabetiných smrdících nohách, ale ty byly spíše rušivé, než humorné. Hodnotím jako křesťan a dávám tři hvězdičky. Ale docela chápu "normálního" diváka, co dá jen jednu.(25.6.2018)

 • T2
  **

  Rozpočet $3miliónyTržby USA $67,790,117Tržby Celosvetovo $72,752,191Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Alex Kendrick toto moc nezvládol, až moc okato tlačí na pílu a na úkor "hlbšieho" príbehu, tu máme len povrchný kresťanský blábol, či lepšie povedanú propagandu, doslova až otravnú v danom ponímaní, postavy takmer do prázdna ani jedna poriadne nestrhne ako by mala, jediná pohodová vec tu ostala nakoniec súťaž v skákaný cez švihadlo /30%/(6.1.2016)

 • Hepy13
  **

  DVD s tímto filmem mizelo tady v usa z ochodů velkou rychlostí, asi tak jako vodka v ruský sámošcce. Tak to musim taky viďet, řikam si. Pak jsem si uvědomil že spousta američanů chodí do kostela a je věřící, a možná i proto taková poptávka. Já volil jen na základě dvd coveru. Takovýto typ filmů jde úplně mimo můj vkus. A to přilišné tlačení na pilu, na téma ježíše je mi až protivný. Absolutní ztráta dvou hodin a dvaceti dolarů. Jediný co jsem si zapamatoval, je černoška co jí smrděj nohy :D(29.2.2016)

 • - Rám s modlitby byl skutečný – tento rám nyní visí na zdi v kanceláři Kendrick Brothers. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace