Reklama

Reklama

Válečný kabinet

  • USA War Room (více)
Trailer 2

Srdečný, humorný a chytrý film sleduje Tonyho a Elizabeth Jordanovy, manželský pár, který má na první pohled všechno - úžasná zaměstnání, nádhernou dceru i vysněný dům. Zdání ale může klamat. Jejich svět se ve skutečnosti hroutí pod náporem krachujícího manželství. Zatímco se Tony vyhřívá na výsluní kariérních úspěchů a koketuje s pokušením, Elizabeth postupně propadá stále větší zatrpklosti. V jejich životě ale nastane zásadní zvrat poté, co se Elizabeth setká se svou nejnovější klientkou, slečnou Clarou. Ta ji vyzve ke zřízení "válečného kabinetu" a sestavení bitevního plánu modliteb pro své nejbližší. Jakmile se Elizabeth pokusí za svou rodinu bojovat, vyplují na povrch Tonyho vnitřní boje. Tony se musí rozhodnout, zda si chce svou rodinu udržet a dostojí tak moudrým slovům slečny Clary, že k vítězstvím nikdy nedochází náhodou. (HBO Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (22)

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Film se snaží prezentovat opravdovou moc modlitby. Neboť Velkou moc má vroucí modlitba spravedlivého. (Jakub 5:16) Je totiž smutné, že spousta ateistů ale i mnoho věřících chápe modlitbu jen jako pasivní odříkání nějakých naučených vět k někomu tam nahoře... Přitom ale život s Bohem je založen na osobním vztahu s Ním! A jaxi chcete vypěstovat vztah s někým, když mu budete jen neustále odříkávat nějaké básničky? Ano, film může vypadat jako pohádka, ale to proto, že je tam určitě časové období vměstnáno do pouhé dvouhodinové stopáže. Jinak je to - věřte nebo ne - zcela možné, tedy reálný model. TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $3miliónyTržby USA $67,790,117Tržby Celosvetovo $72,752,191Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Alex Kendrick toto moc nezvládol, až moc okato tlačí na pílu a na úkor "hlbšieho" príbehu, tu máme len povrchný kresťanský blábol, či lepšie povedanú propagandu, doslova až otravnú v danom ponímaní, postavy takmer do prázdna ani jedna poriadne nestrhne ako by mala, jediná pohodová vec tu ostala nakoniec súťaž v skákaný cez švihadlo /30%/ ()

Reklama

yakoob 

všechny recenze uživatele

Oproti Courageous, je to krok zpátky...Křesťanské myšlenky jsou tady na úkor akce, takže jsem měl pocit, že sleduji zfilmované divadelní představení...Takovým filmům dávám přezdívku pěst na oko...I když s názory ve filmu souhlasím, je to podáno takovým kostrbatým způsobem, až se nedivím, že lidé mají o křesťanech takové mínění...Než se na to dívat s nekřesťany, tak to si raději s něma zajděte na něco pořádného do kina, pak do hezké kavárny, kde jim popovidáte o čem ten Ježíš vlastně je... ()

Šandík 

všechny recenze uživatele

Válečný kabinet je film, který nekřesťané (případě křesťané pouze formální) asi nemohou ocenit, protože jim jednoduše bude připadat jako čiré sci-fi. Křesťané jím naopak budou pravděpodobně nadšeni (odzkoušeno s velkým úspěchem tento týden na duchovních cvičeních v Tuchoměřicích ;o) Film je neuvěřitelně vtipný, psychologie postav a popis duchovního boje přesný, herecké výkony velmi slušné. Zvláště Karen Abercrombie je skutečně skvělá. Samozřejmě nelze přehlédnout, že se jedná spíše o zfilmovaný "návod k použití" než o klasický hraný film. Jako filmový "náboženský traktát" přitom funguje skutečně skvěle. Této návodnosti je podřízeno vše, včetně americky velikášského závěru, v němž se už zase, jak je v amerických filmech obvyklé, "zachraňuje svět" a samozřejmě, nechybí přitom vlající americké vlajky... To je ale spíše jen drobná piha na kráse. Jo, taky jsem doufal, že o ten nevkusný nabobský barák manželé Jordanovi nakonec přijdou a nastěhují se do toho milého domečku po "slečně" Williamsové, ale to bych asi ve své touze po skromnosti a ekologické odpovědnosti asi chtěl až příliš. Pastor z Arizony v důchodu musí stačit... Celkový dojem: 75%. Zajímavé komentáře: hygienik ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Já si myslím, že vyznávám stejné hodnoty, jaké jsou ve filmu prezentovány, ale rozhodně nechci, aby byly prezentovány takhle hloupým způsobem, navíc v souvislosti s vírou, která je tak křivá, až vás z toho bolí hlava. Ne, podobné apely na rodinné hodnoty v souvislosti s vírou prostě nesnáším. Bůh na nás prostě sere, a pokud se sami nenakopeme do prdele, tak se nic nezmění. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Rám s modlitby byl skutečný – tento rám nyní visí na zdi v kanceláři Kendrick Brothers. (ČSFD)

Reklama

Reklama