Válečný kabinet

Vojnový kabinet

• Austrálie

USA, 2015, 120 min

Megaspoiler, bratia a sestry! Alex Kendrick, dvorný to režisér amerických kresťanov, tu prezentuje dobré veci o modlitbe. Film sa mi 3/4 stopáže páčil, hoci mám pár námietok: je presladene americký (otec s dcérou súťažne skáču cez švihadlo). Kapitalizmus nie je problém, problémom je, ak kradneš, ale ak všetko vrátiš, odpustia ti. Muž je hlavou ženy (na Slovensku sotva). Ale najhrubozrnnejšou propagandou je výzva na vybudovanie Božej armády - na to som alergický od filmu Jesus Camp. Ale modliť sa treba, to je fakt.(20.4.2016)

Oproti Courageous, je to krok zpátky...Křesťanské myšlenky jsou tady na úkor akce, takže jsem měl pocit, že sleduji zfilmované divadelní představení...Takovým filmům dávám přezdívku pěst na oko...I když s názory ve filmu souhlasím, je to podáno takovým kostrbatým způsobem, až se nedivím, že lidé mají o křesťanech takové mínění...Než se na to dívat s nekřesťany, tak to si raději s něma zajděte na něco pořádného do kina, pak do hezké kavárny, kde jim popovidáte o čem ten Ježíš vlastně je...(13.1.2016)

• Hepy13

DVD s tímto filmem mizelo tady v usa z ochodů velkou rychlostí, asi tak jako vodka v ruský sámošcce. Tak to musim taky viďet, řikam si. Pak jsem si uvědomil že spousta američanů chodí do kostela a je věřící, a možná i proto taková poptávka. Já volil jen na základě dvd coveru. Takovýto typ filmů jde úplně mimo můj vkus. A to přilišné tlačení na pilu, na téma ježíše je mi až protivný. Absolutní ztráta dvou hodin a dvaceti dolarů. Jediný co jsem si zapamatoval, je černoška co jí smrděj nohy :D(29.2.2016)

• kaylin

Já si myslím, že vyznávám stejné hodnoty, jaké jsou ve filmu prezentovány, ale rozhodně nechci, aby byly prezentovány takhle hloupým způsobem, navíc v souvislosti s vírou, která je tak křivá, až vás z toho bolí hlava. Ne, podobné apely na rodinné hodnoty v souvislosti s vírou prostě nesnáším. Bůh na nás prostě sere, a pokud se sami nenakopeme do prdele, tak se nic nezmění.(30.12.2015)

Obvykle nevyhledávám ve volných chvílích filmy s tak ryze křesťanskou tématikou, jako je Válečný kabinet. Nebaví mě koukat na ostatní jak se modlí a umělecká úroveň také nebývá nejlepší. Úroveň ani zde není nijak vysoká, ale snímek má v sobě takový náboj, že jsem neodolal a zhlédnul ho až do konce. Tony a Elizabeth Jordanovy mají snad všechno, po čem většina lidí v životě touží. Výnosná zaměstnání, zdravou dceru Danielu, vysněný dům. Ale Tony (T.C. Stallings) je příliš opitý rychlým kariérním postupem, koketuje s kolegyní a na rodinu si čas už delší dobu nedělá. Elizabeth (Priscilla C. Shirer) pod vlivem okolností neustále obviňuje manžela z necitlivého přístupu k rodině a sama čím dál více propadá do zatrpklosti. Zásadní zlom v jejím životě a tedy i celém manželství nastává, když jako realitní makléřka má prodat dům paní Cláry. Ta pomůže oživit Elizabetinu již dávno jen formální víru, dovede ji k pravidelnému modlitebnímu zápasu za sebe i rodinu a inspiruje ji ke zřízení válečného kabinetu. To je místnost určená jen k motlitbám, kde by motlitebníka nic nerozptylovalo. Po prvních modlitbách se na Tonyho začnou v práci provalovat jeho podvody, kterými si vylepšoval jinak velmi slušný příjem. Jednoduchý příběh rychle směřuje k očekávanému konci. Jediný okamžik, kdy jsem nevěděl co bude dál, byl tak finálový závod družstev v přeskocích na švihadle, kterého se zůčastnil i Tony s Danielou ( Alena Pitts.) Soutěžící při něm předváděli skvělé výkony. Netušil jsem do té doby, co se všechno dá s touto jednoduchou sportovní pomůckou dokázat. Výsledek byl dlouho nejasný a dramatická stránka byla tak vítaným oživením. Film ve mě probudil chuť do modlitebních zápasů za některé problémy v mém životě. Takže tuto stránku mohu jen chválit. I když scházelo jen málo a po prvních minutách jsem chtěl počítač vypnout a jít dělat něco "důležitějšího." Snímek Alexe Kendrika je totiž z mého hlediska až příliš americký (přemíra patosu) a politicky korektní. V titulcích je mimo jiné napsáno, že jde o humorný film. Snad měli působit humorně četné poznámky o Elizabetiných smrdících nohách, ale ty byly spíše rušivé, než humorné. Hodnotím jako křesťan a dávám tři hvězdičky. Ale docela chápu "normálního" diváka, co dá jen jednu.(25.6.2018)

• - Rám s modlitby byl skutečný – tento rám nyní visí na zdi v kanceláři Kendrick Brothers. (Stoka)