Krkonoše

Česko, 2017, 90 min (Televizní verze: 48+50 min)

Téměř v každém člověku tkví touha po poznání krásných věcí. Někdy je to výtvarné umění, jindy architektura, poezie nebo literatura, které zaujmou pro své mimořádné hodnoty. Avšak prazákladem tohoto obdivu je sama příroda. Krásná v každém ročním období, kdy každé údolí, hora, jáma či skalní útvar má svůj osobitý charakter, jiný ráz a své kouzlo. (Dech hor)

p8ja

Dávám 4* už jen za téma. Na amatérský dokument je film velmi pěkně zpracován. Autorům se povedlo vystihnout vyjímečnost tohoto pohoří, geologický původ jehož následkem je obrovská přírodní rozmanitost a vzácnost. Osobně jsem čekal víc "dechberoucích" záběrů. ()

jfilaa

Film je skutečně nádherný (záběry i hudba), v Krkonoších jsem vyrůstal a většinu míst docela dobře znám. Ale chápu, proč je o film nezájem ze strany škol, on popis každé kytičky a nebo geologického procesu je únavný i pro dospělejšího diváka, natož pro nezbedné děti. Ale vím, že někteří z těchto dětí si cestu do hor oblíbí a lásku k přírodě také. Jsem rád, že film vznikl a že jsem mě tu možnost ho shlédnout. ()