Girl Power

Girl Power je dokumentární film o ženách, které zasvětily své životy graffiti, i když této subkultuře naprosto dominují muži. Dokument je založen na silném osobním autobiografickém příběhu pražské writerky Sany, která ho natáčela po celém světě více sedm let. Zároveň nás seznámí s ženskými writerkami z patnácti měst světa. Fascinující cestopis přichází s novým pohledem na fenomén, který je širokou veřejností často chápán jako vandalismus, ale lze ho vnímat i jako životní cestu. (A-Company CZ)

Fash

Popravdě se musím přiznat, při ohlášení GPM jsem byl nestoudně nadšený a očekával solidní nářez. Ani už nevím jak jsem si výsledný snímek představoval. Patrně něco mezi kombinací Show must go on 4 a Kings & Toys. Ve svý podstatě mi vlastně ani nevadí určitý zákulisní info, nebo vhled do autorčina života. Co mě sere je, že je tu dán možná až příliš velký prostor samotný autorce. Trochu jsem doufal ve víc rozhovorů, jak se holky do scény celkově dostaly, jak pořešily přejíždění pieců atd. Bohužel je zde vidět neznalost oboru a schází tomu zkušená režisérská ruka, která by od začátku udávala správná směr a tempo. ()

MilaSli

Tento film je sonda do života Sany, která má sen - být uznávanou grafiťačkou. Naráží však na vlastní limity, které mylně klasifikuje jako genderové (na české scéně byly a jsou holky, které mají co nabídnout, a kluci je rádi podpořili, jako například Lela). Aby vzdala hold ženám na světové graffiti scéně a snad se i nechala inspirovat, začne Sany natáčet svůj film. Při natáčení Sany a její parťáci zažívají mnohá úskalí (taková kombinace překážek zvenku a vnitřních inhibicí). Následuje katarze, při níž si Sany uvědouje, že její životní styl a graffiti svět jsou v přímém rozporu (aby ne, pro graffiti-punkáče jsou ‘ekonomka’a ‘korporát’ téměř sprostá slova). Bavilo mě to, i když tvůrkyně a zároveň hlavní protagonistka není moje krevní skupina. Film je záznamem o hledání sebe sama, inspirace a uznání. Velkou výpovědní hodnotu o ženách na české graffiti scéně film ale nemá. ()