Pérák

• Česko Pérák: Stín nad Prahou (festivalový název) (více)
Krátkometrážní / Akční / Drama / Animovaný
Česko, 2016, 13 min

Kdo zabrání nacistům v probuzení temných sil, po staletí dřímajících na jednom starém pražském hřbitově? Jedině maskovaný mstitel, vybavený speciální odpruženou obuví! Marek Berger ve svém mistrném akčním thrilleru, vytvořeném na pražské FAMU, propojuje staropražskou legendu o Golemovi s legendou o superhrdinovi z dob Protektorátu. (Anifilm)

Aywes

Moc krátké na psaní nějakého komentáře. Je to ale náš téměř jediný komiksový hrdina. Pro zajímavost by jste to asi vidět měli. ()

PoprockCZ

Oceňuji zpracování, i když jsem mírně zklamána z přílišné podoby ke klasickému komixu - až moc stylizované. Co ale musím opravdu vytknout je přehnaná brutalita a vysloveně nechutné scény, které si mohli autoři odpustit. ()

LadyLucrezia

Vskutku dobrý počin českého studenstva, kde jediné, co se mi nezamlouvá je mix legend do sebe. Myslím, že by si Pérák, Golem i Foglar, zasloužili své mikrosnímky. Co musím vychválit je kresba, animace a hudba. Myslím, že stále máme šikovné mladé umělce, kteří mohou dospět do světového formátu. ()

futislav

Šmarjá, to je slátanina. Svého času fenomén, povzbuzující ducha odboje. Dneska proč ? Retro ? Asi dobrý matroš. Jako těžce stravitelná parodie na comix dobré. Jedna hvězda za grafiku, jinak je to úplně mimo Péráka, i Golema. Spojovat to dohromady je jako míchat Madonnu s gregoriánským chorálem. ()

eMejla

Když nevíte co by, natočte něco o židech a náckách, jak už je tak u českého filmu tradicí. Ale jinak animace je dobrá. ()

jarmilek.hyn

"Nový" Pérák je rozhodně zajímavý, ale neřekl bych dobrý. Samozřejmě, je těžké nacpat nějaký origin story do tak malého času. Akce je pěkná, scénář jednoduchý, ale hlavně nemám chuť vidět pokračování. Možná kvůli samotnýmu Pérákovi, který je prostě klasická mašina na zabíjení zloduchů a konání dobra. ()