Facebook, Amazon či Google nám neustále, 24 hodín denne, 7 dní v týždni, poskytujú bránu do digitálneho sveta, našu ochranu zabezpečujú priemyselné kamery. Kto však vlastne má prístup k našim otlačkom prstov, skenom zreničiek, nákupným preferenciám či príspevkom na sociálnych sieťach? Začalo nám byť naše súkromie ukradnuté? Werner Boote cestuje po svete a svojím unikátnym šarmantným spôsobom a zvedavosťou jemu vlastnou, odhaľuje „prekrásny nový svet" úplnej kontroly. (Jeden svet)

Biopler

Werner Boote je príjemný chlapík a hravo znázorňuje samého seba ako obeť kamier, Googleu, osobného asistenta a pod. Veľmi kvitujem nápady ako ozvláštniť dokument - vyzdvihnem hneď úvod s golfovými loptičkami vs skryté satelity NSA v tvare veľkej golfovej loptičky. To ako nás sleduje Google skrz smarfóny je jasné, to ako IT-čkári utierajú pohár, aby na ňom neboli odtlačky, ktoré by mohol hneď niekto zdigitalizovať a zneužiť, bola pre mňa novinka a užitočná info. Werner výborne vystihuje v slovách staršieho psychológa, že sme ľuďmi, ktorí si nevedia užívať súkromie. Potrebujeme svoj život zdieľať, ba priam ak nepostujeme, tak nežijeme. A že celé to odštartovala situácia keď sa na trhu objavil prvý walkman so sloganom "never walk alone". Tiež užitočné poznanie. Jediný kaz je nedotiahnutý záver, užijeme si peknú jazdu naprieč svetom so sympatickým sprievodcom a dosť. ()