The Sublet

Kvôli výhodnej pracovnej ponuke sa mladý pár so svojim dieťaťom nasťahuje do nového krásneho bytu. Joanna (Tianna Nori) v ňom však denne trpí zvláštnymi halucináciami a úkazmi. Namiesto idylického bývania ju čaká psychický teror a boj o záchranu rodiny. (Marceloo)

Marceloo

Kvôli výhodnej pracovnej ponuke sa mladý pár so svojím dieťaťom nasťahuje do nového bytu. Ten vyzerá krásne, ale problémom je to, že Joanna (Tianna Nori) sa denne stretáva so zvláštnymi halucináciami a úkazmi v ich novom príbytku. Namiesto idylického bývania ju tak čaká psychologický teror a boj o záchranu svojej rodiny. - Zatial najslabší projekt od kanadského štúdia Black Fawn Films, ale napriek tomu nie úplne zlý horor. Len mne osobne tieto horory, ktoré sú natočené tak, ako keby vonkajší svet vôbec neexistoval a ako keby na celom svete žili len tri osoby, okolo ktorých sa to točí, plus pár známych, mi vôbec nesedí. Pochváliť musím určite prevedenie, pretože tvorcom sa podarilo nepredvídatelne spracovať tému rôznych preludov, u ktorých sa dá len ťažko predpokladať, čo je a čo nie je realita. Technicky tiež zvládnuté ideálne, ale to pomalé tempo a slabší herci tomu uberajú na kvalite. A na záver už asi po desiaty raz. Kedy konečne vyjde Antisocial 2? + herečka z The Demolisher a Bite + herečka z Bed of the Dead ()

ricci.s

Opäť jeden z hororov o ženskej, ktorej prijebáva, lebo je nonstop zavretá v jednom očividne prekliatom byte. Mal to byť najskôr psychologický horor s duchárskym motívom, a nemôžem povedať, že by sa to o niečo občas nepokúsilo, ale bolo toho naozaj až príliš málo. Krvavá koncovka to aspoň trochu vytiahla z biedy. Ten psychický tlak na diváka bol až príliš malý, decko takmer nevyužité (v tomto prípade to risknúť mohli), dej sa točí neustále dookola - buchot na stenu, nočná mora, škrípanie niečoho, zase buchot... hlavnej hrdinke síce pomaličky hrabe viac a viac, frajerík jej ako vždy neverí, no ani za boha nedôjde k niečomu poriadnemu. Počas sledovania som si musel dať asi 10 prestávok, lebo ma to nudilo. Neskutočne dlhých 80 minút. Poriadna ľakačka ani jedna. Škoda, lebo nie je to nakrútené zle. ()

Dementra

Jedná se o další z řady 1234567890 hororů o mladý pani v novém, strašidelném bytě, kde se dějí divný věci, a která postupně ztrácí příčetnost a její manžel toho má stále více plné zuby. Viděno již mnohokrát. Ale nemůžu filmu upřít pár zvratů a minizápletek, které jsem nečekala, které překvapily a docela mi daly i husí kůži. Kdyby ten příběh nebyl tak omletej a konec předvídatelnej, bavilo by mě to ještě víc. Takhle 51%. ()

Aceboris

Mlada rodinka sa prestahuje kvoli manzelovej praci do velmi pekneho a velkeho bytu. Na tom by nebolo nic zvlastne, ale postupom casu sa v byte zacinaju diat zvlastne veci, ktore si hlavna hrdinka nevie vysvetlit. Zvlastne zvuky, buchanie na stenu, samovolne otvaranie dveri. Vsetko sa postupne zhorsuje a stupnuje, napatie medzi partnermi graduje nakolko Jeff, Joanne neveri a pochybuje o tom. Nasleduju este horsie vidiny, skutocnosti, ktore sa nestali. Vsetko je to fajn, videl som uz dost filmov s tematikou strasidelnych domov, bytov, hradov a zamkov. Takze som vedel okolo coho za film bude zhruba motat. Tu je ale zial fakt, ktory sa prehliadnut neda. Kazdy takyto film ma v sebe urcity potencial aj ked uz bolo toho uz nafilmovaneho kvanta. Musim skonstatovat, ze cely film som sa neskutocne nudil, ziadne napatie, lakacia scena, pritom si myslim, ze keby ich tam par dali a boli tam sceny kde si to priam ziadalo nic take necakajte. Miestami som mal pocit, ze to robia zamerne a beru ohlad na divaka, ktory by sa mohol velmi prelakmut. Strasne mi chybali nieco, co by ma vtiahlo do deja. Praveze som sa nevedel dockat konca, film nezachrani ani zaverecna scena. Najlepsia hlaska z filmu " your baby is mine" "Premnrhany potencial filmu. U mna za 40% ()

kaylin

Kanadský snímek „The Sublet“ je takovou menší ukázkou vyčerpanosti hororu a některých jeho tvůrců, a to i přesto, že se jedná o tvůrce mladé. Pravda, John Aisnlie už má za sebou čtyři křížky, ale ani on nepředvedl, že by byl s danou látkou schopen natočit něco, co by jakkoli vybočovalo, naopak, ukázal, že klišé je na sebe stále možno vrstvit, ale že to bavit nebude. ()