poster

Ma' Rosa (festivalový název)

 • Filipíny

  Ma' Rosa

Drama

Filipíny, 2016, 110 min

Scénář:

Brillante Mendoza

Kamera:

Odyssey Flores

Producenti:

Larry Castillo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tina.T
  ***

  K tomuhle filmu se musí dozrát. Pro Evropana cizí, nepříliš vlídný svět, drogy na každém kroku, až to místní přestávají vnímat jako něco špatného, ale jako jeden z prostředků k obživě. Zkorumpovaný svět plný úplatků, kde platí urvi co můžeš, jinak nepřežiješ. Velmi syrové a autentické, až mi to nedělalo dobře. Komentář píšu až s půlročním odstupem, kdy čtu o tom, jak se filipínské ulice plní tisíci mrtvol, jak policejní prezident vytáhl do boje proti narkomafii a záminkou k vraždě může být i jen podezření z prodeje narkotik. Za pět měsíců se obětí drogové války stalo více než 5 800 lidí a očekává se dalších 20 či 30 tisíc obětí. Což je neskutečné číslo. Opět, pro Evropana nepochopitelné, ale kdo viděl tento snímek, pochopí to snáze, proč je tato čistka nutná (a možná marná). Rozhodně to není sluníčkový film a rozhodně ho v blízké době nechci vidět znovu. Nicméně do hlavy se mi zapsal, emoce vyvolal velmi silné a o to tvůrcům bezpochyby šlo.(16.12.2016)

 • POMO
  ****

  Rodinu chudákov, ktorí nič nemajú a živia sa koncovým balením drôg do sáčkov, odchytí a finančne vydiera polícia pod hrozbou uväznenia rodičov. Rodinka tak musí rýchlo konať… Nesmierne autentické stvárnenie života chudobnej manilskej rodiny a pre človeka zo západného sveta až nepochopiteľnej, hyenistickej skorumpovanosti filipínskeho hlavného mesta. Dokumentaristickou kamerou s dlhými zábermi, v autentických lokalitách, akoby ani nešlo o inscenovanú filmárčinu a hrajúcich hercov. Bez potreby vytvárať emócie hudbou. Všetko pred kamerou sa deje v každodennej rutine, vrátane detí, fetujúcich na ulici chémiu. Po premiére v Cannes 15-minútový standing ovation, silný adept na niektorú z cien. [Cannes](19.5.2016)

 • jaros.a
  odpad!

  Requiem za sen z Manilly. Příběh o ničem. Kamera o ničem. Nuda.(3.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace