Wild Man Blues

USA, 1997, 105 min

Barbara Kopple

Tom Hurwitz

Jean Doumanian

Spousta neworleanského jazzu. Spousta Woodyho Allena. Snáší-li váš organismus hůře jedno či druhé, sledování bych nedoporučoval. Nosná konstrukce kopíruje osvědčený vzor řady jiných dokumentů ze zákulisí koncertního turné: záběry z koncertů, z večírků po nich následujících, z pokojů luxusních hotelů… občas prostřih na mluvící hlavu. Dokolečka dokola totéž. Poměrně dlouho. Ale byla to paráda. Ve společnosti Woodyho Allena, který nepředstírá, že Woodym Allenem není (pravděpodobně) bych klidně strávil více času. Poslouchaje jeho hypochondricky-negativistické naříkání, tlumené pozitivnějším přístupem Soon-Yi (zde nelze nevzpomenout na Johna Lennona a Yoko Ono), prosté pravdy zaobalené do elegantních souvětí (zkuste udělat čárku, kdykoli pronese „You know“) a samozřejmě i jeho hru na klarinet, za kterou během velkého evropského turné sklidil řadu „aby se neřeklo“ cen. Pro mne, přesvědčeného ve svém narcisismu o vlastním hard-core fanouškovství, příjemně strávené dvě hodiny. 80%(10.3.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $533,759Tržby Celosvetovo $-(15.5.2010)

Tři hvězdičky za rozvleklost, ale scény kde tehdy 23letá Soon-Yi Previn radí tehdy 62letému Allenovi jak se správně chovat v různých sociálních situacích jsou vyloženě roztomilý :)(20.3.2013)