poster

Skleněná zahrada (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Yurijeongwon

 • Jižní Korea

  유리정원

 • anglický

  Glass Garden

Drama / Mysteriózní

Jižní Korea, 2016, 116 min

Režie:

Su-won Shin

Scénář:

Su-won Shin
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ****

  Scenáristka a režisérka v této osobité variaci na příběh o šílené vědkyni experimentuje s diváckými očekáváními. Pro někoho může tato sci-fi mít i parametry hororu, jiného může pomalu plynoucí děj lehce nudit. Na vícero úrovních se tu tematizuje originalita a plagiáty, a to ve výzkumu i v umění. Autorka si vlastně na celý film vystačí se dvěma a půl postavami a jedním tajemně působícím lesem. A pro mne byl výsledek hodně povedený.(21.3.2018)

 • ibeh
  ***

  Určitě zajímavé téma, zpracované však poněkud kostrbatě. Děj se odvíjel pomalu, čekala jsem i trochu více tajemna, než se mi dostalo. Na druhou stranu ten les, ve kterém se děj hlavně odehrával, byl úžasný. Hlavní představitelé, vědkyně a spisovatel, byli pro mě celkem nevýrazní. Přijde mi, že na prohloubení hereckých výkonů paní režisérka nasadila fyzická postižení, aby byly postavy výraznější. Ale za originalitu a specifickou atmosféru si film slušné hodnocení jistě zaslouží.(20.3.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace