Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (385)

plakát

Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál) 

Nemohu hodnotit, protože sleduji tak zhruba půlku sérií občas o víkendu, když si udělám čas na anglickou klasickou pohodu. Jemný vtip, sympatické osoby, 30. léta na anglickém venkově, prostě relax ;) Jako mladá jsem ráda četla Herriotovy knihy, ale už je to dávno......

plakát

Víly z Inisherinu (2022) 

Jsem pod vlivem filmu ještě dnes. Krásně baladické, nádherná irská příroda - moře, skály, zvířata, skvělá hudba, výborné herecké výkony, bonbónková kamera ve všech prostředích, hra světel a stínů, co více si přát. Svérázné postavy ve specifickém drsném prostředí a špičkový scénář. 1. Colin, 2. Brendan a 3. Barry jako prosťáček ve vedlejší roli. Další originální postavy - baba místo smrtky a drbna pošťačka :) Mám velkou radost, že mohu  letos dát konečně první pětku výbornému evropskému filmu, který mě z počátku díky černému humoru často pobavil a postupně přešel do čistého dramatu. Člověk se dojímal i smál, a to mi fakt sedí. Všechno už tu bylo? Kdepak! Díky, tvůrci, pořád se máme na co těšit :)

plakát

Docent - Preso s mlíčkem (2023) (epizoda) 

Jednotlivé díly měly být kratší, délka ubírá na kvalitě. Pro mne jsou postavy Ramby a Vetchého příliš uřvané. Navíc mi připadá, že Vetchý divadelně přehrává, což je ale problém pana režiséra. Škoda.

plakát

Ovčáček čtveráček (2017) (divadelní záznam) 

Tímto záznamem představení jsem si udělala definitivní tečku za Zemanem, Ovčáčkem a dalším hradním parazitem. Škoda že zde nebylo více Ovčáčka, protože byl opravdu nejkomičtější. Chvíle s dalajlámou byly taky moc povedené. Část s chaosem byla geniální. Viděla jsem i dost hluchých a amatérských míst, ale chápu, že vše bylo spíchnuto horkou jehlou. Díky, Zlíne :)

plakát

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2023) (epizoda) 

Něco laciné, něco vtipné, takže zatím průměr. Ale konec prvního dílu byl na jedničku 🙂

plakát

Bouřlivé výšiny (1992) 

Upřímně, kdyby celý film herecky netáhli Binoche a Fiennes plus zajímavé prostředí, musela bych ubrat na tři hvězdy. Docela mi také vadila sice pěkná, ale stále se vnucující melodie. Čeho je moc.......Ale Fiennes byl skvělý, přímo uhrančivý.

plakát

Wednesday (2022) (seriál) 

Báječné zpestření vánočních svátků :) Spojení Burtona a ostatních tvůrců s mladou Addamsovou a spol. se opravdu moc povedlo. Celý seriál bylo takové čerstvé peprné koření, všichni hráli moc dobře, skvělý casting. Ani jsem nečekala, že mne, veteránku, to tak chytne. Stalo se a skvěle jsem se u seriálu bavila i s dalšími členy rodiny. Ruka, kterou jsem už dlouho neviděla, se stala mou oblíbenkyní ;)

plakát

Případy 1. oddělení - Série 3 (2022) (série) 

Třetí série zrála jako víno. Začátek vlažný, ale potom se to parádně rozjelo. Každý díl, kde se více ukazoval Plíšek a Korejs, byl živější. Případy byly vybrány opravdu výživné díky panu Marešovi. Poslední díl byl  výborný, skvělé zakončení i s kolotočem kolem policejní ředitelky a Korejse. Celkově velká spokojenost, ale po sečtení hodnocení jednotlivých dílů mi vyšlo 4,3, takže musím dát 3. sérii poctivě ****.

plakát

Velká voda - Epizoda 6 (2022) (epizoda) 

První a poslední epizoda jsou nejslabší. Konec je uspěchaný a příliš růžový na Poláky i na můj vkus.