Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (423)

plakát

Čas - Série 1 (2021) (série) 

Skvělé dílko, s výborným nápadem o dvou hlavních představitelích, vězni nováčkovi a dlouholetém dozorci, kteří řeší své osobní i profesní problémy. Nelze předpokládat, že vše dopadne dobře. Solidní herecké výkony. První dva díly byly napínavé krimi a drama, poslední díl byl více psychologický a celkově k zamyšlení. Velká spokojenost a nepromrhaný čas (hodnocena první série).

plakát

Zimní prázdniny (2023) 

Občas chodím či jezdím na filmové festivaly, a kdybych na nich tento komorní nezávislý snímek viděla, tleskala bych, až by se mi kouřilo z dlaní. Měla jsem v malém pražském kině Atlas strašně chuť to udělat, ale nejsem holt povaha jako Saturnin :) Film přesně podle mého gusta. Hořký, chytrý humor, situační či sarkastický, příběhy "obyčejných" lidí, kteří jsou velmi rozdílní, ale nakonec si jsou tak blízcí. I dojemné chvíle byly, vše jak život přináší. Tři hlavní herci byli výborní a Giamatti si svou roli užíval opravdu s chutí. Retro prostředí a hudba 60. a 70. let byla už jen třešničkou na dortu. Uvědomila jsem si, že jsem od pana Payne viděla Bokovku a s velkou chutí se podívám ještě na Nebrasku. No dušička se zkrátka zase jednou pořádně nakrmila.

plakát

Cry, the Beloved Country (1951) 

Škoda že tady Sidney neměl více prostoru, herecky byl určitě nejlepší. A ten jeho úžasný hlas! Na reverenda mohl být vybrán někdo výraznější. Jinak to občasné až neherectví ostatních mi nevadilo, protože filmu dodávalo místy až dokumentární ráz. Viděla jsem tedy slušné drama, mnohdy velmi smutné. Poslední třetina ale ztrácela dech.

plakát

31. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2023 (2024) (pořad) 

Mám jenom pár poznámek k celému večeru. Filmové zahájení předávání cen s panem Ebenem jako detektivem hledajícím sošku lva se mi moc líbilo. Nápad s kouřem u pultíku, který měl naznačit, že děkování je dlouhé, mi přišel vtipný. A dle mého názoru určitá daná pravidla mají dodržovat všichni s ohledem na další tvůrce. O nic jiného nejde. Průběh byl jinak standardní, někdy více někdy méně vtipný či k zamyšlení. Velkou radost mi udělalo několik ocenění pro Bod obnovy. A potom ještě jedno nepochopení, jak je možné, že film, který nedostal v průběhu večera žádné ocenění, se mohl stát nejlepším filmem roku? Divné.....spontánní radost z hlavní ceny měl snad jen producent filmu Bratři. Ostatní tvůrci tohoto snímku mi nepřišli zrovna nadšeni vzhledem k průběhu slavnostního večera. No a na závěr posílám velkou gratulaci panu Smutnému!

plakát

Bratři (2023) 

Film jsem neviděla. Jenom si o něm a o režisérovi občas něco přečtu. Stále se mi do shlédnutí nechce. Myslím si, že takový námět si zaslouží zcela neutrálního tvůrce, který není s postavami vůbec propojen, je jedno, jestli jako vzdálený příbuzný či známý rodiny. Na prvním místě by měl mít nadhled a být nezávislý. Z dostupné historie sama nemám na bratry dosud jasný názor.

plakát

Bod obnovy (2023) 

Po Úsvitu mohu zase jednou doporučit nový český film. Především kvůli originálnímu námětu i zpracování. Bála jsem se našeho novodobého scifi, ale jsem mile překvapena, je to svěží vítr v českých filmových poněkud stojatých vodách (až na světlé výjimky). Herecké výkony Andrey Mohylové a Matěje Hádka velmi slušné :)

plakát

Bastard (2023) 

Dánská trojka Arcel, Jensen, Mikkelsen nám předvedla to nejlepší, co v ní je. Vše už tady bylo napsáno, takže jen ještě vyzdvihnu originální historický námět, prostředí vřesoviště, skvěle odporně zahranou zápornou postavu Schinkela či pěkné ženské role. Drsných scén je zde dost, ale žádné zbytečné, které by nepatřily do děje. Tenhle film, jako mnoho jiných zahraničních, si nedokážu představit dabovaný, bylo by to velké ochuzení o autenticitu příběhu. Snad nebude Mikkelsen často odjíždět do USA.

plakát

Turista - Série 1 (2022) (série) 

Takové slabší 4. Občasné nelogičnosti, ale i tragikomické situace. Velice pestré postavy. Charismatický Dornan a milá Macdonald. Docela mne to baví, tak dám druhé sérii šanci. Těším se do Irska :)

plakát

Temný případ - Part 2 (2024) (epizoda) 

Z minulého dílu jsem moc nadšená nebyla, takže si asi počkám delší dobu na hodnocení mých oblíbenců. Čas je vzácný!

plakát

Tajemná řeka (2003) 

Takhle má vypadat napínavý krimi thriller. Temná atmosféra, psychologie, napětí neztrácí dech po celou dobu a herecké výkony jsou skvostné. Zejména vypíchnu Tima Robbinse, kterému věříte, že Dave je opravdu on.  Když jsem se navíc dozvěděla, že i hudbu stvořil Clint, neváhala jsem s nejvyšším hodnocením ani minutu. Vždy jsem ho měla radši jako režiséra než herce. Mladší tvůrci podobných žánrů by se od něj měli učit. Ale holt takové množství talentů všichni nemají...