Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi
  • Animovaný

plakát

Na programu televize - Mistři chytré zábavy (2021) (epizoda)

Samé pecky. Suchý a Šlitr, Šimek a Grossmann, Hovory H, Píseň pro Rudolfa III., Lasica a Satinský....od 70. let se to zadrhlo. Později ještě Nekuda a Císler, divadlo Sklep.

Tajný deník (2016)

Od Irů jsem takovou slátaninu ještě neviděla. Červená knihovna, i když drsnější, jako vyšitá. Spousta nelogičností. A ten závěr? No Cimrmani hadr.

plakát

Z archivu Sherlocka Holmese (1984) (TV seriál)

Jeremy Brett byl nejlepší Sherlock Holmes, kterého jsem kdy na obrazovce viděla. Přesně podle knih Doyla, jak jsem si ho představovala. Ostře řezaný, s dýmkou, hrající na housle, laškující s kokainem a samozřejmě geniální svérázná osobnost. Moc si teď ty série v TV užívám.

plakát

Kaštánek (2021) (TV seriál)

Seriál byl poutavý, ale bohužel mi příliš nesedla hlavní dvojice vyšetřovatelů (jsem zmlsaná Mostem a Vraždou) a také poslední dva díly ztrácely dech. Odehrávala se tam spousta nepravděpodobných situací, které tady však nebudu popisovat kvůli spoilerům. Uvažovala jsem i o třech hvězdách, ale to si celkově seriál nezaslouží. No a zkrátka kaštánky k podzimu patří. Musím si na ně dát pozor!

plakát

Osada - Epizoda 5 (2021) (epizoda)

Seriálu jsem dala šanci, chtěla jsem se pobavit. No ale tenhle díl už byl tak nablblý, a podle ukázek bude i další, že jsem to definitivně vzdala. Byla by to jenom ztráta drahocenného času.

plakát

Ochránce - Mužská záležitost (2021) (epizoda)

Řezníček a Čenský v tomto díle herecky excelovali. Přijde mi, že si Řezníček svou roli velmi užívá a díky němu se také občas i zasměju :)

Já jsem (2021)

Velmi zajímavé. Mě mile překvapila technická úroveň filmu. Dále obě herečky a kontrast scifi příběhu a prostředí lesa a chalupy. Sbírání lišek bylo super :) Film na mne zapůsobil a konec byl velmi mrazivý, zvláště poslední záběry létajících strojů nad našimi evropskými lesy. Pane Hoffmanne, přeji režisérské úspěchy.

Ženy pláčou (2021)

Chvíli jsem čekala, jestli se tady ozve nějaká žena, ale bohužel nic ;) Celkem chápu, že film některé muže nenadchnul. Já jsem byla na ta ženská témata celkem zvědavá, jak je Bulhaři zpracovali, a zklamaná rozhodně nejsem. Je to skutečně film od žen hlavně pro ženy. Matka, dcery, tety a jeden nadějný děda :) Hlavní problém s nakažením HIV se však týkal opravdu celé společnosti. Film byl živý, horká bulharská krev, ženy žádné světice :) Děda sice asi v mládí vyváděl, ale ve filmu byl svým dcerám i vnučkám oporou. A musím ještě připomenout pěknou hudbu, promíchání lidových písní s jejich moderní úpravou.

plakát

Všechno nejlepší, Chiaro! (2021)

Pro mne nejlepší film z mého výběru na 55. MFFKV. Zaujal mě od začátku až do konce a mladičké hlavní představitelce jsem moc držela palce a taky jsem se o ni každou chvíli bála. Ve svých 15 letech musela udělat velmi závažné životní rozhodnutí, byla statečná a zvídavá, což jí na jednu stranu pomáhalo, na druhou komplikovalo život. Film je napínavý a velmi dojemný. Člověk se ale i něco zajímavého dozví. A hraje tam skoro celá rodina hlavní představitelky Rotolo :)

Jabka (2020)

Jabka patřila mezi ty lepší filmy, které jsem na 55. MFFKV letos viděla.  Originální námět a scénář mi připadaly lepší než samotná režie. Film měl místy až uspávací tempo, což mu uškodilo. Ale celkově zajímavé a určitě stojí za vidění. Jenom mě mrzí, že po zjištění pointy už film znovu vidět nemusím. Pro vyznění příběhu je zcela zásadní.