Chu Feng: Bee (TV seriál)

• Čína

雏蜂-B.E.E-

School Shock

(neoficiální název)

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Romantický

Čína / Japonsko, 2015, 6x16 min

Na to, že je to čínské anime, které naštěstí bylo přeloženo do japonštiny (což mi vyhovovalo víc, protože čínštinu zrovna nemusím), tak mě celkem mile překvapilo. Samozřejmě se tu dočkáme určité přemrštěnosti a pošlapávání vážnosti, ale ne v tak velkém měřítku, jak tomu bývá jinde. Celkem dobré zasazení do oblasti budoucí milice s kybernetickými prvky (až tedy na některé ty designy - tu včelu si fakt mohli odpustit) a možná i zajímavý příběh, jen kdyby nevyzněl tak trochu vniveč, kvůli jenom 6 dílům ještě ve zkrácené délce metráže, které rozhodně nemůžou podat nějaké hlubší vysvětlení. Vzhledem k tomu, že to není ani nějak řádně zakončeno, tak v tom bych viděl největší mínus, protože bych v tomhle viděl i nějaký hlubší potenciál. Samozřejmě se tu člověk dočká nějakého toho humoru, kdy vážná a militaristická Li Liu se kolikrát dostane do konfliktu s běžným civiliním životem a tak kolikrát dává hlavnímu hrdinovi hodně zabrat. Animace je celkem dobrá a hudba je perfektní.(13.7.2017)