Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi

plakát

Moon Knight (2022) (seriál)

Tak tohle byl trochu netradiční seriál ze světa Marvelu. Upřímně jsem byl postupně po malých dávkách překvapován přeměnou tohoto seriálu, který se zpočátku tváří jako klasická parodie typu Venom, ale později to začne mít rozjed v podobě akce, která se pak přemění v dobrodružství typu Indiana Jonese, dále pak v psychologickou/psychiatrickou část a v závěru pak na epickou klasiku, kterou třeba známe z Thora. Po severské mytologii tu tak máme egyptskou mytologii. Nová "hrdinská" postava se nedá lehce popsat pár slovy, kdy jen můžu napsat, že ten kdo neuviděl, prostě neuvěří a nepochopí její promyšlenost. Zároveň také jejím popisem bych se dopustil zbytečného spoilování, kdy jen napovím, že ona psychologická část hraje docela důležitou roli a autoři se na tomhle opravdu vydováděli. I když je to seriál, tak se to po grafické stránce velice povedlo a není zde vidět béčkovost, jak tomu bývá o ostatních seriálů. Tohle by klidně obstálo i lépe než některé filmy hlavní linky a obstálo by to i samostatně, kdyby to nebylo Marvel univerzum.

plakát

Gekijouban Fate/Stay Night: Heaven's Feel III. Spring Song (2020)

Tak po posledním dílu téhle trilogie můžu říct, že se autoři úplně ubrali jiným směrem než obvykle a vůbec se jim nedivím, protože kdo by chtěl sledovat třikrát to samé akorát s jiným vývojem příběhu a romantickým zájmem. Oproti jiným sériím se tohle nevyšplhá na tak napínavé souboje, ale přesto tu nechybí, kdy i v tomto závěrečném díle se člověk dočká alespoň jednoho celkem pořádného souboje. Tahle série se prostě zaměřovala více na dramatickou a psychologickou stránku. Samozřejmě tu nechybí ani filosofická stránka díky nám známému knězi Kotominemu, který opět rozvíří své netradiční myšlenky na zamyšlení, ale nehraje to tu prim jako u série Zero, ale to málo, co se tu objeví úplně nezklame. Bohužel úplný závěr je trochu "chaotický" a zasloužil by si trochu lepší a neuspěchané zakončení s tím, že by všechno důstojně objasnilo vzhledem k tomu, že je to poslední díl (jak tomu bylo u ostatních sérií). Po animační stránce je to to samé a hudební stránka konečně v tomhle posledním díle pořádně vynikla.

plakát

Gekidžóban Fate/Stay Night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly (2019)

Tak druhý díl se nese v duchu tajemna a hlavně dramatu. Celý díl je vymalován v opravdu velice temných barvách, které v divákovi vyvolávají z několika různých důvodů nechuť a obecně změní vnímání předchozích počinů z této časové linky (aneb co člověk neví, to ho nebolí). Divák se postupně dozví malé střípky jednotlivých nejasností a tajemství, které se pak spustí jak lavina během konce a kompletně ho smete. Jako v předchozí části, tak to opět není moc zaměřeno tolik na akci - i když souboj Berserkra byl celkem zajímavý. Po animační stránce se to drží svého a hudební stránka už konečně začala trochu vynikat.

plakát

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Tak dočkali jsme se posledního dílu, ale bohužel ne úžasné podívané. Od finále bych čekal více než tenhle počin, který se spíše nesl v duchu poklidnějšího intra. Je to celkem zklamání, kdy jsem očekával spoustu zajímavé akce a hluboké napětí, jenže dočkal jsem se pouze politikaření, řešení vztahů, sem tam nějaké menší potyčky a samozřejmě zakončení této trilogie, které tak nějak po příběhové stránce neuspokojivě skončilo/neskončilo. U téhle trilogie je vidět sestupný trend, kdy tu máme celkem zajímavý první díl a každý další díl už je horší, než ten předchozí. Máme tu nový příjemný přírustek do zvířecí rodiny, ale zase je to tu takové, že to hraje spíše vedlejší roli, která je tam jen proto, aby udělali závěrečnou pointu a nehraje úplný prim. Upřímně se mi asi nejvíc z celého filmu líbila ta zachraňovací akce v labyrintu a škorpióní tanec, kde se člověk zasmál a která byla nejnapínavější na celém filmu.

plakát

Fate/Grand Order: Šúkjoku tokuiten - Kani džikan Solomon (2021)

Tak se nám příběh Grand Order ze světa Fate završil a v podobě řešení poslední singularity, která rozhodne o osudu lidstva - zda bude navždy zničeno nebo zachráněno. Jeden poslední boj, kde by člověk čekal spoustu epických momentů, jak už tomu u téhle značky bývá, ale bohužel se toho nedočká. Boj tu sice je a objeví se tu nejedno překvapení, ale bohužel žádný velký napětí se moc nekoná, jak už tomu bylo u jiných počinů. Je to velice ukecané, kdy boj se spíše svádí ostrostí slov o tom, co je vlastně lidstvo a lidství, a navíc je tu několik naprosto nepochopitelných momentů, které se jaksi autoři nepokusili vysvětlit. Obecně tohle neurazí, když člověk nemá co sledovat, ale od završení téhle dlouhé výpravy bych čekal opravdu něco jiného. Po hudební a animační stránce se to drží svého.

plakát

Gekidžóban Violet Evergarden (2020)

Zpočátku jsem se lekl, že jsem zase zabrousil na další filmové opáčko předchozích událostí, ale naštěstí to byly jen vkusně zařazené flashbacky. Tentokrát jsem se dočkali plnohodnotného pokračování, kdy jako obvykle Violet pracuje jako písařka pošty a dostává opravdu nelehké požadavky plné emocí. Jenže to není vše, kdy v tomhle filmu se dočkáme velice důstojného zakončení této série, i když si myslím, že to bylo trochu klišovité. Přesto to neubralo tomuto filmu, aby nám dodal zase velkou várku dramatu a emocí, které jsou navíc zabaleny v nádherné animaci a hudbě. Violet Evergarden se nejen zapíše do historie daného světa jako neskutečně talentovaná písařka, ale také do současné kinematografie jako něco nezapomenutelného.

plakát

Sedm smrtelných hříchů: Zášť edinburská – 1. část (2022)

Vzhledem k poslední části jsem tak nějak tušil, že se budou autoři snažit udržet tenhle titul naživu a příběhová starší generace předá otěže svým mladým. Co se tak asi může stát, když dva jedinci odlišných ras splodí potomka a to je právě případ "všech" párů ze sedmičky. Je tu tedy několik nových postav s tím, že Lancelot je celkem sympaticky sepsaná postava, ale např. Tristan a ostatní vedlejší postavy jsou příšerné. Dále také je problematické nazývat to "sedm smrtelných hříchů", kdy už se to veze spíše jen v daném prostředí s původními hlavními postavami jako vedlejšími (uvidí se však, zda to autoři nějak budou řešit v budoucí části/částech). Samozřejmě to nejdůležitější na téhle sérii je především akce a humor, kdy akce se tu nějak dočkáme a vypadá celkem zajímavě, ale není to úplně to samé co předtím, kdy se to dá omluvit mladickou nevyzrálostí. Po humorné stránce to však nenabízí naprosto nic. Je to jedno velké 50 minutové intro, kde spočívá další problém, kdy autoři zvolili rozdělení na několik částí s poměrně dlouhým odstupem, což znamená, že to člověk nemůže hodnotit celkově, ale každou část samostatně a první část nezačala úplně dobře. Nejhorším na tomhle počinu je ale animace - jak už známe z předchozích částí, animace není to, kvůli čemu by člověk tohle sledoval, kdy byla velice slabá ohledně svého designu. Zde to autoři ještě "vylepšili" o nevkusnou 3D animaci, která vypadá strašně a umocňuje tak ještě ten prazvláštní design k horšímu. To však asi ale budu dávat za vinu Netflixu, který je na tyhle pakoní 3D animace expert.

plakát

Zaklínač: Pokrevní pouto (2022) (seriál)

Z jednoho se stalo sedm a přesto ani jeden z nich nedokázal zachránit tenhle paskvil před totální katastrofou. Řekněme, že původní seriál byl velice povedený i přes své určité vady na kráse, ale tohle je úplný opak, kdy tu máme typické přitroublé fantasy béčko, které se snaží na všech frontách tvářit drsně, ale vyznívá spíše trapně. Navíc tu máme několik různých momentů, kdy si člověk říká, že to je jak vystřižený z jiného filmu, ale naprosto špatně zahrané a poskládané, kdy se to atmosféře originálu vůbec ani trochu nepřiblíží. Krom toho, že je to zpatlané typické béčko, tak se autorům povedlo tohle béčkovství pozdvihnout na novou úroveň pomocí současných sociologických patvarů. Jediné, co stálo na tomhle pokusu za něco, byla trochu hudba, pak bych řekl, že jsem jim povedl celkem vizuál a v závěru bych akorát ocenil snahu poskytnout informace o dění v daném světě, kdy se příběh odehrává daleko v minulosti v době elfského království, které brzo čeká konjukce sfér a s tím veškerý počátek všeho, co se pak v hlavním příběhu řeší.

plakát

Ren'ai Flops (2022) (seriál)

Jedno velké zklamání s celkem zajímavým potencionálem. Zpočátku se to tváří jako futuristická romantická komedie s několika různými hrdinkami, ze kterých si bude muset hlavní hrdina vybrat, ale bohužel tomu tak není. V určité fázi příběhu se z toho vyklube nehorázný žánrový paskvil s nádechem mysteriózna. Jenže ani to není ještě konec, kdy se to v třetí části ještě jednou přemění v něco opravdu nečekaného (v příjemném slova smyslu), co by člověk do toho vůbec neřekl. Jak už tomu mnohdy bývá u japonských autorů, tak je tu spousta těch příšerných kýčovitých prvků, který kazí celkový dojem ze sledování a člověk si řiká, co to sleduje za kravinu. Kdyby to odbourali a dali tomu celkovou vážnost a zaměřili se pouze na to, co ukázali zezačátku a pak na konci, tak by se z toho stal úplně jiný zážitek - aneb zde ten zabitý potenciál docela zajímavé myšlenky (i když ne úplně originální). Obecně příběh má své velice zajímavé momenty, ale bohužel vzhledem k přihlédnutí ke zbytku to nepomůže to přeměnit celkový špatný dojem a bere je trochu s odstupem, než že by se do nich vžil. Po animační stránce je to velice dobré a po hudební je to nanejvýš průměrné.

plakát

Gekijouban Macross Delta: Zettai Live!!!!!! (2021)

Pokračování, které navazuje na události v předchozím filmu "Gekijou no Walkure". Člověk by si řekl, že po všech těch událostech bude už konec, jenže se bohužel objeví nový problém a tak Delta jednotka a Walkure musí ze všech svých sil tuto situaci napravit. Tenhle počin je trochu těžké hodnotit, protože se postupně mění, kdy tu máme poklidnější příběhovější začátek, pak choatický uspěchaný střed (ve všech ohledech) a pak opravdu napínavý, dramatický, akční a emotivní závěr. Chvilku kvůli své podobnosti jsem si myslel, že koukám na Macross Frontier, ale přesto to člověk přejde, protože je mu ukázaná zajímavá podívaná, kdy obzvláště ten začátek a konec vykryje celkem nepovedený střed a opravdu primitivní zápletku. Dalším překvapením je to, že se tu objeví také pár postav z minulosti (předchozích počinů). Každopádně tímto filmem se snad završí další éra ze světa Macross (pokud nebudou nějaká další přepracování nebo vedlejší příběhy) a vzhledem k trendu se možná dočkáme nového příběhu z jiného kouta galaxie a životů nových postav. Po animační stránce se to drží svého z předchozího filmu, takže je zase na co pěkného koukat a po hudební se tu krom pár starých mihne i několik nových zajímavých počinů.

Ovládací panel
4 body