Reklama

Reklama

S Arthurem za slony

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2015, 26 min

Obsahy(1)

Arthur Sniegoň je přírodovědcem, ochranářem a znalcem africké divočiny. Především je ale dobrodruhem, který dokáže pro záchranu ohrožených zvířat udělat téměř cokoli. Mladý přírodovědec Arthur Sniegoň se stal výjimečným znalcem africké divočiny. Platí za dobrodruha, který dokáže pro záchranu ohrožených zvířat na tomto kontinentu udělat téměř cokoli. „Čím více času jsem v rovníkové Africe trávil, tím více jsem byl rozhodnutý, že se tam chci vracet i nadále," říká Arthur. Postupně si tam začal připadat jako doma a mnohé věci, které jsou pro ostatní Středoevropany záležitostmi na opačném konci světa, se ho začaly dotýkat osobně. Jednou z nich je masové vybíjení slonů, jehož byl na několika místech nepřímým svědkem. Pracuje totiž mimo jiné i jako takzvaná volavka, kdy láká pašeráky a pytláky do léčky místních policistů a úřadů. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Jenda 

všechny recenze uživatele

Zajímavě, povětšinou skrytou kamerou, natočený dokument o cestování napříč Afrikou za ještě živými slony a vedle toho i o boji s úřady, kterým musí každý cestovatel Afrikou projít. Spíše než dokument o slonech se jedná o cestopis. Skrytá kamera má i své nevýhody - občas neni moc rozumět. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

To nechápu jak to někoho může táhnout do africké zdevastované krajiny s megapřelidněnou populací. Tento dokument mě v tom opět utvrdil. ()

Reklama

Galerie (5)

Reklama

Reklama