...a z učedníků jsou mistři

(koncert)
všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
Česko, 2006, 85 min

Deset let luhačovických kurzů Václava Hudečka, který pozval všechny vítěze předchozích ročníků, aby vystoupili na společném koncertě. Konfrontace Hudečkovy zkušenosti s možností uplatňování mladých houslových talentů v současnosti. (Česká televize)

progression

Vyjímečný hudební dokument, který mapuje skvělý projekt Akademie Václava Hudečka, ve kterém v rámci hudebních kurzů podporuje mladé talentované houslisty. Akademie už úspěšně funguje více než 20 let. Tento dokument ukazuje vyjímečný koncert z roku 2006, kam v rámci kurzu sezval jednotlivé vítěze soutěže z minulých let. Vesměs vynikající houslisté a houslistky předvedli své umění na společných koncertech. Ohromným kladem dokumentu je především to, že předvedení virtuózních a nesmírně obtížných skladeb je zaznamenáno v nezkrácené formě a hudební zážitek opravdu stojí za to. Bylo by velice zajímavé na dokument z roku 2006 navázat novějším, který by mohl ukázat vítěze z let následujících, ale také zmapovat hudební kariéry těch původních, protože většina z nich to dotáhla hodně vysoko i v celosvětovém měřítku (namátkou Jana Vonášková, Jiří Vodička, Petr a Lenka Matějákovi, Josef Špaček či Jan Mráček). Po letech od prvního shlédnutí tohoto vyjímečného dokumentu jsem teď po novém shlédnutí oprávněnně přihodil ještě pátou hvězdičku i když si to (zatím ?) hodnotím dost překvapivě jen sám pro sebe ... Málem bych zapomněl - lví podíl na zřízení Akademie včetně dalších aktivit má Václavova manželka Eva (Trejtnarová). ()