Sangacu no Lion - Season 1 (2016) (série)

Kirijama Rei / Kawazoi no mači (S01E01)

(epizoda)
  • Japonsko Kiriyama Rei / Kawazoi no Machi (více)

Ryuuhei

Po finálním zhlédnutí Medu a čtyřlístku, tedy mé top anime sérii, jsem se nemohl vrhnout na nic jiného, než na další adaptaci mangy od stejné autorky - Sangatsu no Lion. Mé hodnocení bude z první epizody samozřejmě rozpačité - absolutně netuším, co od toho očekávat. Shogi nechápu, nerozumím jeho pravidlům a hodně doufám, že se na hru samotnou děj moc soustředit nebude. Co mě nejvíc zajímá, tak hlavní hrdina - byly tu náznaky, že něco provedl, potýká se s osamělostí a jeho kariéra profi shogi hráče asi taky nebude úplnou procházkou růžovou zahradou. Shaft jako animační studio je zajímavá, ale myslím si, že i dobrá volba. Už úvodní epizoda je plná ladných a živých animací - vlasy, závěsy, vše se jemně třepotá, na ulicích je zanimovaný každý človíček a vše je proloženo zajímavými, typicky Shafťáckými střihy (nechybí tu ani jejich taktéž typická ironie, kdy se obrázek obálky původní mangy ukáže na reklamách ve vlaku). Budu dál jen doufat, že mě toto anime alespoň dostatečně chytne a já budu mít na další týdny, ne-li i měsíce o zábavu postaráno. ()