Reklama

Reklama

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou

(seriál)
  • Slovensko Hore a dole po Hodvábnej ceste
Dokumentární / Reality-TV
Česko, 2016, 4 h 41 min (Minutáž: 40–41 min)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Hrdiny nového cestopisného cyklu Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou jsou advokát Karel a Martin, sportovec tělem i duší, který se živí výškovými pracemi. Oba jsou skialpinisté a táhne je to do vysokých hor. Když je při výstupu na sedmitisícový vrchol v pohoří Pamír smetla lavina a oni přežili, několik dnů přemýšleli v základním táboře, zda s touhle zálibou neskončí. Nakonec se vydali na cestu znovu, a tak si potvrdili, že tohoto typu dobrodružství se prostě nedokážou vzdát. Naplánovali si tedy cestu přes Asii až do Himálaje. Prodali, co měli, koupili starý džíp a vyrazili na osmiměsíční putování podél Hedvábné stezky. Sedmidílný seriál divákům zprostředkuje osobní zážitky Karla a Martina, které v každém díle končí výstupem do vysokých hor. Jejich putování završí výstup na osmitisícovku Manáslu a sjezd z jejího vrcholu. (Česká televize)

(více)

Recenze (22)

Brtniik 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době báječný cestovatelsko-sportovní dokument. Kluci mají sice hlavu v oblacích, leč nohy pevně na zemi. Jsou permanentně optimističtí a veskrze uvěřitelní. Za mlada jsem něco podobného provozoval, samosebou v jiné době a tedy poněkud lokálněji, proto dovedu ocenit a vychutnat jejich činnost. Kolega Katgatoo mi mluví z duše. Doplnil bych, že maníkům okolo „žluťáků“ v první řadě nejde o cestování neřku-li sportovní výkony, ale je to jistý způsob zaměstnání (alespoň pro některé zcela jistě). ()

skipik12 

všechny recenze uživatele

Na to ze klucy byli vhozeni do vody dokumentu a topej se v blbych kecech, ktere by jsme rikali my vsichni neprofi,za me je to uplna pecka!!! Proste si splnili sen, uzasny sn-tise zavidim. A hlavne nejsou to dementi jako Dan Priban,bo jak se jmenuje. Prvni cesta byla super od nej, zbytek uz jen komercni vec, jak si od cizich nechat vse zaplatit. Za me kluci, jen tak dal, neco jste dokazali a ne jen jet s vrakama po svete ()

Reklama

Abes 

všechny recenze uživatele

Minulý týden jsem koukal na Cestu vzhůru a v porovnání s těmito kluky je Jaroš docela žabař. Kilák pod vrcholem nasadí lyže, sjedou do základního tábora na večeři aby to mohli druhý den zase vyběhnout. Slušné oddíl. Ikdyby na tuto dvojku v Afghánistánu nějaký všivák Taliban skutečně poslal tak mu přes hory bezpečně utečou. ()

gonga 

všechny recenze uživatele

Zatím fajn a ty výhledy po výstupech! Chlapi jsou sympatický a evidentně dobrý skialpinisti, jednotlivé výstupy jim silně závidím. Neskutečně tvrdý týpci! Výstup v Afghánistánu, to jsem nepobíral stejně jako prolejzání krasové jeskyně v Kyrgyzstánu. Závěrečný výstup na Manaslu jen završil vynikající dojem z těchto v dobrém smyslu frajerů! ()

Don82 

všechny recenze uživatele

Jak si dva kamarádi vzali trochu delší dovolenou a místo do Chorvatska dojeli až na vrchol Himalájí. Autem a pak na lyžích. Opravdu zajímavá doku-reality série, bez zbytečné turistické omáčky. Kamera i komentář se primárně soustředí na přírodu a lidi. Je to jednoduchá kombinace, ale tady funguje na jedničku. Pokud vás nebaví Discovery Channel a podobný kraviny, tak vřele doporučuji ()

Galerie (74)

Reklama

Reklama