Reklama

Reklama

Waiting for Daybreak

(festivalový název)
Krátkometrážní / Horor / Mysteriózní
Německo, 2015, 10 min

Obsahy(1)

Dvaja upíri cestujú nočnou krajinou a zastavia len vtedy, keď narazia na potenciálne obete, ktoré by mohli uhasiť ich smäd po krvi. Netušia však, že im je v pätách kňaz, ktorý je odhodlaný zastaviť zabíjanie nevinných obetí a ukončiť ich životy. (Marceloo)

Recenze (2)

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Dvaja upíri cestujú nočnou krajinou a zastavia len vtedy, keď vidia obete, ktoré by mohli uhasiť ich smäd po krvi. Netušia však, že im je v pätách kňaz, ktorý je odhodlaný zastaviť ich zabíjanie nevinných obetí a ukončiť ich životy, ktoré ničili túto zem stovky rokov. - Klasická hororová Vampire tématika ide v posledných rokoch do úzadia a kvalitných upírskych projektov vzniká stále menej, takže si tieto príležitostné kúsky začínam stále viac ceniť. Waiting for Daybreak je zručne natočeným krátkometrážnym hororom, u ktorého toho divák o postavách vela nezistí, ale dlhé nočné cesty v luxusnom aute a podmanivá hudba z toho robia zážitok, ktorý mňa osobne potešil. Dej ide trochu do úzadia, ale nájdu sa tu prvky, ktoré k tomuto subžánru patria už desiatky rokov, takže sa tento projekt dá oceniť. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Němci sice natočili docela vizuálně pěkný krátkometrážní kousek a ani doprovodná hudba není špatná, ale příběh sám o sobě je plytký jako prase. Dva upíři v luxusním bouráku cestují krajinou a hledají nové oběti – jenže když už se rozhodnou „posvačit“ tak nic není vidět, stejně jako jejich finální souboj s knězem je dosti úsměvný. Kromě kouře taky prd k vidění. Dle mého promarněný potenciál. Ale byl tu vůbec nějaký? Podprůměrná záležitost… ()

Reklama

Reklama