Pláně (E05) (epizoda)

Velká Británie, 2016, 59 min

Chadden Hunter

David Attenborough (vyp.)

Chadden Hunter

Myší boj o život, termiti. Zaujal i přidaný materiál o natáčení v Indii. 90%.(26.12.2016)

Opět fantastické záběry: smečka lvic útočící na bůvola, myška behající po travách, pták vlha létající v savanách před slonem, serval honící myš, skákající ptáci, drobní afričtí mravenci sbírající traviny, mravenečník v Austrálii nebo liška lovící v pekelném mrazu. A rychlostní souboj vlka s teletem na závěr!(8.2.2019)

Sajgy tatarské, drsná bouře, úchvatný život v okolí řeky Okavango, souboj mezi lvy a buvolem, úchvatná ukázka růstu trávy, chytání hmyzu včelojedy karmínovými na slonech afrických, serval, termiti, mravenečník, liščí způsob získávání potravy ve vysokém sněhu, a znovu napínavý lov arktických vlků na soby karibu. Nejúchvatnější scenérií ale bylo pro mě jednoznačně dobrodružství myšky drobné... tohle není jen dok. seriál, tohle je mistrovské veledílo.(8.2.2017)

Tato věta mi fakt rozesmála: Já věděl, že to byli sloni. Ale i to další je naprosto fascinující :-)(20.3.2017)

Na lúkach sa toho až tak veľa nedeje, a možno som mal problém so zábermi, z ktorých som väčšinu už niekde videl.(11.10.2017)