Reklama

Reklama

Zázračná planeta II


Pláně (E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Grasslands (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2016, 59 min

Prostor, který zdánlivě nemá konce. Planiny dávají obživu největším seskupením divokých zvířat na naší planetě. (Česká televize)

Recenze (10)

ilemas 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Netrvá dlouho a každý pštros má jednoho cestujícího, kterého se jako černého pasažéra zbavuje. A záběr na spoustu pštrosů a na každém jeden pasažér, to mě dostalo. Napínavě i vtipně natočený dokument. Skákající ptáci mě rozesmáli. Celá sídliště termitů, která jim spořádá mravenečník. Lovící liška skákající šipky do sněhu, kterou pozorují závistiví bizoni. Vtipně sestříháno. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Sajgy tatarské, drsná bouře, úchvatný život v okolí řeky Okavango, souboj mezi lvy a buvolem, úchvatná ukázka růstu trávy, chytání hmyzu včelojedy karmínovými na slonech afrických, serval, termiti, mravenečník, liščí způsob získávání potravy ve vysokém sněhu, a znovu napínavý lov arktických vlků na soby karibu - to vše vytváří úžasnou mozaiku jedněch nejúchvatnějších scenérií zaznamenaných na kameru - ovšem pro mne samotného bylo jednoznačným vrcholem dobrodružství myšky drobné... tohle není jen dokomentarní seriál, jako spíše mistrovské veledílo nemající sebemenší obdoby a konkurenci. ()

Reklama

waits 

všechny recenze uživatele

Opět fantastické záběry: smečka lvic útočící na bůvola, myška behající po travách, pták vlha létající v savanách před slonem, serval honící myš, skákající ptáci, drobní afričtí mravenci sbírající traviny, mravenečník v Austrálii nebo liška lovící v pekelném mrazu. A rychlostní souboj vlka s teletem na závěr! ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama