Americké princezny za milión dolarů (TV seriál)

• Česko

Milionářské americké princezny

Million Dollar American Princesses

Dokumentární / Historický

Velká Británie, 2015, 7x50 min

Michael Burke

Nainita Desai

Seriál má tři díly v první sérii a čtyři díly v druhé. Zatím jsem viděla první tři. Jako fanoušek seriálu Panství Downton jsem si to nemohla nechat ujít a byla mi poskytnuta řada informací, o kterých jsem neměla ani tušení.(17.10.2017)

Velice zdařilá série dokumentů o bohatých, krásných a rozmařilých amerických slečinkách, ze kterých se často stávaly nespokojené a zkroušené evropské šlechtičny s tragickými osudy.(19.4.2017)

Konečně zajímavý historický dokumentární seriál z britské produkce. Dozvěděl jsem se i něco jiného, než citové výlevy přes "pokrokové" ideologické brýle. A to už jsem od nich nečekal. Obzvlášť popis elity a jejího původu v New Yorku 19. století nebo Winstonova pomoc jedne nešťastné příbuzné, toho času nejbohatší Anericance provdane do Británie, byl hodně přínosný. A tak to má být, snad toho bude víc. Fenomenální Panstvi Downton má na své francizy dobrý vliv.(23.7.2018)

Přišlo mi to jen jako takový malinký pohled na pár žen v historii, které se mnohdy dostaly kam chtěly a někdy tam byly z donucení "natlačeny". Mě to přišlo dost nepřehledné, jelikož se tam třeba prolínalo více těchto žen a pak jsem se v tom ztrácela.(4.2.2018)

Parádní dokument jak jsme u BBC zvyklí. Trochu mne mrzelo, že si herci občas nebyli moc podobní se svými historickými protějšky. Samo o sobě by to nevadilo, ale jelikož jsou do dokumentů vkládány i historické (originální) záběry na aktéry, někdy pak ta skutečná podoba s nepodobou herců ostře kontrastovala. To je ale opravdu jen detail. jinak je to skvěle zpracováno a drží se to striktně historických faktů. Jen jsem se zase nedozvěděl o dalších osudech Edwarda VIII a jeho americké manželky Wallis Simpsonové. Skoro vždy se člověk doví o abdikaci krále v roce 1936, zde nějaké detailnější podrobnosti z králova života, ale o osudech po abdikaci se mlčí i zde. Škoda, celkem by mne to zajímalo. Jinak ale super! * * * *(27.10.2017)