Sharkwater: Extinction

Dokumentární

Kanada, 2018, 88 min

Nick Hector

Nejsem žádnej žralofil. Nedávám pět bonbónů proto, že by mě tak moc chytlo u srdíčka pomáhání žralokům. I když je to samozřejmě prasárna, co se děje. Mě nadchla jiná věc, a tou je vizuál. Totiž jakou tady kluci a holky mají techniku, takovou snad nemá ani Adam Ondra při lezení Bigwallů. I pitomý nakupování v obchoďáku tady vypadá vymazleně jako dokument od BBC. Velká škoda, že tenhle mančaft už nikdy nebude kompletní, protože mít co říct + mít jak to říct = úspěch.(21.8.2019)

Se žraloky je propojena moje duše, a tento dokument, Rob, to propojení ztělesňuje. Je to pro mě strašně emotivní a důležité, a popravdě nejvíce mě štve a trápí nezájem více lidí. To je asi to nejhorší na celé situaci, že žraloci vymřou a nikoho to nebude zajímat, nikdo za ně nebude bojovat. Vymřou celé oceány a ekosystém jak ho známe, ale tady to začíná. Jsou to slabá slova, emoce jsou tady mnohem silnější. - --^-- - Zatím jsem v mém okolí přirozenou cestou nenarazil na nikoho, kdo by nad tím jen mávl rukou. To je třeba změnit. Nebude to boj většiny. Potřebujeme alespoň pár lidí a ochránit co půjde ochránit. Důležité je se nevzdát. Když se vzdáme vyhrajou oni. Díky všem, kteří to nevzdáli a nevzdávají. - --^-- - Díky všem, kteří dodívali tento dokument, který je obzvláště tíživý. 11/10(14.11.2020)