Kapverdy, kreolské souostroví

(TV film)
  • Francie Cap Vert
Francie, 2013, 52 min

Půvabně různorodé scenérie u atlantského pobřeží Afriky. Tato republika má všechny obvyklé atributy tropických ostrovů. Bílé pláže, nad nimi sopečné hory a modrou oblohu bez mráčků. Obyvatelé jsou převážně míšenci portugalských osadníků a Afričanů, kteří sem přišli z kontinentu a živí se převážně zemědělstvím. Kapverdy disponují pozoruhodnými architektonickými památkami i poutavými přírodními lokalitami. Oceán je nevyčerpatelným zdrojem všemožných sportovních aktivit, velmi rozšířený je tam kitesurfing i golf. Také karneval patří k nezapomenutelným zážitkům. (Česká televize)

ilemas

Dokument neukazuje všechny ostrovy, což mě trošku vadilo, neboť už několikrát jsem se tam chystal vydat, ale odrazovalo mě, že to jsou větrné ostrovy a vcelku že tam nic k vidění krom hezkých pláží není. Vždy jsem skončil nakonec na Kanárech. Ale zaujal mě ostrov San Antao svou zelení a rozeklanými horami, zelená turistika by tam mohla být boží. ()

PAVLIS

Fajn pro hrubý náhled na "zelený mys", ale 52min. je prostě málo. Vše je rychlé, zhuštěné, z nějakého důvodu jsou některé ostrovy vynechané a občas jsem si nebyl jistý, mluví-li průvodce obecně nebo konkrétně o nějakém z ostrovů. ()

ostravak30

Kapverdy jsou krásné na pohled a pro našince veliká exotika. Pravdou je, že dokument se snaží pojmout co nejvíc ostrovů a tak je bere zhurta. Tudíž se dozvíme o historii jen stručně a zestručňují se i další informace. Na druhé straně je to za padesát minut spíše obecný přehled a náročnější cestovatel si zjistí sám. Takoví jako já, kteří se tam nikdy nepodívají, jsou rádi i za to. ()