The Barn

Halloween roku 1989: partia kamarátov sa vyberie na koncert známej skupiny. Po ceste však zablúdia a ocitnú sa v malom mestečku, kde sú nútení zastaviť. Čas si krátia zábavou pri opustenej stodole, ktorú sa rozhodnú preskúmať. V nej však prebudia zlo, ktoré sa tu dlhé roky skrýva. Legenda troch démonov, krvilačného baníka, strašiaka, ktorý stráži kukuričné pole a muža s tekvicou namiesto hlavy, v noci ožíva a zdá sa, že tohtoročný halloween nikto neprežije. (Marceloo)

Marceloo

Počas Halloweenu v roku 1989 sa partia kamarátov vyberie na koncert známej skupiny. Po ceste však zablúdia a ocitnú sa pri malom mestečku, kde sú nútení zastaviť. Nájdu opustenú stodolu, pri ktorej chcú stráviť večer. Čas si krátia zábavou, až pokým sa nerozhodnú vstúpiť do stodoly, ktorú našli. V nej totiž prebudia zlo, ktoré sa tu dlhé roky skrýva. Legenda troch démonov, krvilačného baníka, strašiaka, ktorý stráži kukuričné pole a muža s tekvicou namiesto hlavy, v túto noc ožíva a zdá sa, že tohtoročný Halloween nikto neprežije. - O tomto sa na hororovej scéne hovorilo už dlhšie, ale od amatérskej nezávislej produkcie sa nič prevratné očakávať nedá, aj keď ako na poctu Slasherom z osemdesiatych rokov sa na to pozerá príjemne. Herecké obsadenie hrá príšerne, čo by mi vôbec nevadilo, keďže s tým sa u týchto hororov počíta, ale prekvapilo ma nepríjemne priškrtené gore a slabé masky, na ktorých sa tieto nízkorozpočtové horory snažia často stavať a vo výsledku to funguje. Ešte horšie to robí fakt, že sú tu použité aj úsmevné efekty, bez ktorých by sa to určite zaobišlo. Potešila ma dobrá hudba, zaujímavé prostredie a rôzne halloweenske legendy, ktoré ja osobne milujem. Ako nenáročná pocta 80's Slasherom je to znesitelné, ale na urobenie parádneho dojmu tomu chýbalo až príliš vela. + herečka z Disciples a A Blood Story ()

George Stobbart

Mnoho dnešných hororov by chcelo evokovať RETRO klasiky dekád minulých, no iba máloktorým sa to úspešne podarí. A toto je len ďalšia prvoplánová, trápna & otravná kokotina, ktorá NEVIE čo so sebou a ktorej tvorcovia to majú v hlavách očividne vykradnutejšie než postavy z ich filmu. ()

ARI50

Hrozně mám rád horory kde jde vidět záběr mimo, plus mladé nevyužité kousky. Nápad nebyl špatný ale všechno okolo ano. ()

MightyHal

Očividně dementní osazenstvo ČSFD to nepochopilo :D Ano, tento film vzdává poctu 80s filmům, ale ne těm které myslíte. Tady se hlavně tvůrci snažili naladit na vlnu těch odpadních a nízkorozpočtových osmdesátkových bizárů (ano, 80s není jen Freddie Krueger a Chucky). K tomu logicky patří absurdní dialogy, přehrávání a vtipný gore. Celé té atmosféře navíc pomáhá VHS filtr díky které ta absurdní cheesy atmosféra funguje o dost lépe. Stejná pochvala patří i retro barevnému nasvícení, skvělému soundtracku i pokusům o navození atmosféry. Prostě na to že se jedná o velice low budget horor/komedii tak místami musím smeknout. Co mě i překvapilo tak je i kadence góru, kterého je tu hooodně. Jasně často si pomáhají berličkami že nevidíme úplně všechno či nějaký gore je udělaný tak na půl ale i tak výborná práce. Co ale musím zkritizovat je že i když debilní dialogy ve filmu jsou na schvál (od začátku se to nebere vážně), tak někdy to prostě není vtipné a ne vše vás tu dokáže pobavit. Holt jde vidět že na tom dělali jen nadšenci a ne zkušení tvůrci, kteří by to dokázali v jistých místech lépe uchopit. Takhle tu i je pár hluchých míst. I přes to ale se opravdu jedná o fakt skvělou žánrovku a poctu debilním low budget 80s hororům. Těším se na dvojku! ()