The Barn

Horor

USA, 2016, 90 min

Justin M. Seaman

Počas Halloweenu v roku 1989 sa partia kamarátov vyberie na koncert známej skupiny. Po ceste však zablúdia a ocitnú sa pri malom mestečku, kde sú nútení zastaviť. Nájdu opustenú stodolu, pri ktorej chcú stráviť večer. Čas si krátia zábavou, až pokým sa nerozhodnú vstúpiť do stodoly, ktorú našli. V nej totiž prebudia zlo, ktoré sa tu dlhé roky skrýva. Legenda troch démonov, krvilačného baníka, strašiaka, ktorý stráži kukuričné pole a muža s tekvicou namiesto hlavy, v túto noc ožíva a zdá sa, že tohtoročný Halloween nikto neprežije. - O tomto sa na hororovej scéne hovorilo už dlhšie, ale od amatérskej nezávislej produkcie sa nič prevratné očakávať nedá, aj keď ako na poctu Slasherom z osemdesiatych rokov sa na to pozerá príjemne. Herecké obsadenie hrá príšerne, čo by mi vôbec nevadilo, keďže s tým sa u týchto hororov počíta, ale prekvapilo ma nepríjemne priškrtené gore a slabé masky, na ktorých sa tieto nízkorozpočtové horory snažia často stavať a vo výsledku to funguje. Ešte horšie to robí fakt, že sú tu použité aj úsmevné efekty, bez ktorých by sa to určite zaobišlo. Potešila ma dobrá hudba, zaujímavé prostredie a rôzne halloweenske legendy, ktoré ja osobne milujem. Ako nenáročná pocta 80's Slasherom je to znesitelné, ale na urobenie parádneho dojmu tomu chýbalo až príliš vela. + herečka z Disciples a A Blood Story(15.1.2017)

• George Stobbart

Mnoho dnešných hororov by chcelo evokovať RETRO klasiky dekád minulých, no iba máloktorým sa to úspešne podarí. A toto je len ďalšia prvoplánová, trápna & otravná kokotina, ktorá NEVIE čo so sebou a ktorej tvorcovia to majú v hlavách očividne vykradnutejšie než postavy z ich filmu.(16.1.2017)