Lesní lupiči

Předloha:

Louis Paul Boon (kniha)

Hudba:

Hans Mullens

Na lupiče se usměje štěstěna. Benoît Van Gelderhode přísahá, že pomstí Nicolaïe. Baru převezme úřad starosty po Coffijnovi a Anne-Marie od něj dostane ultimátum. (Netflix)

Trevor

V závere sa nepochopiteľným spôsobom príbeh mení na rozprávanie z pohľadu tretej osoby, v 9 predchádzajúcich dieloch to nie je ani len naznačené. Baru sa rovnako nepochopiteľne stane dočasným starostom napriek tomu že ako šéf mestskej stráže zlyhal úplne vo všetkom. Ešte aj s plánom ako zatiahnuť francúzske vojsko do boja s bandou Jana prichádza niekto iný, nedočkáme sa ani len náznaku otvorenej bojovej scény a koniec človeku pripadá ako zlý vtip. Tam je Amerika...Iba preto, že je niečo natočené naozaj solídne a v peknom prostredí nemôžem seriál ohodnotiť lepšie, kúpou tejto série Netflix trafil poriadne vedľa. ()

Necrotongue

Jen to, že mě seriál povětšinou hodně bavil, zachránilo pro finále třetí hvězdičku (ač silně neduživou). Závěr se z mého pohledu tvůrcům vůbec nepovedl, a mě ještě teď trochu bolí za krkem z toho, jak jsem musel často nechápavě kroutit hlavou nad probíhajícím dějem. 3*- ()